bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 października 2020
  • wyświetleń: 5567

"Jest pani diabłem!". Burzliwa dyskusja o protestach na sesji RM

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego" podaj

Gorący przebieg miała dyskusja na temat Protestów Kobiet na sesji bielskiej Rady Miejskiej. Strajki w ostatnich dniach odbywają się między innymi w Bielsku-Białej. Głos w tej sprawie zabrała Barbara Waluś z klubu PiS. Odpowiedział jej radny Krzysztof Jazowy z PO.

protest - aborcja
"Jest pani diabłem!". Burzliwa dyskusja o protestach na sesji RM · fot. bielsko.info


Głos w sprawie "Protestów Kobiet", które w ostatnim czasie odbywają się w Bielsku-Białej, zabrała jedna z bielskich radnych. - Podobno te protesty powtarzają się codziennie wieczorem. W środę ci protestujący szli od Ratusza na plac Chrobrego, bo dzwoniła mi sąsiadka w tej sprawie. Padają wulgarne słowa pod adresem rządu i PiS-u, i tak nie może być. Poza tym to są wszystko zgromadzenia nielegalne, gdyż w dobie pandemii na pewno nikt im nie dał zezwolenia i to naraża społeczeństwo na rozprzestrzenianie się koronawirusa - mówiła Barbara Waluś z klubu radnych PiS.

Jak stwierdziła Waluś, "trzeba nad tym koniecznie zapanować", gdyż "to może eskalować dalej". Jednocześnie, wraz z radnym Andrzejem Gackiem zaapelowała do władz miasta, by wykorzystali m.in. straż miejską do obrony osób modlących się w kościołach.

- Ja chciałem się zwrócić z serdecznym apelem do wszystkich radnych, aby codziennie wzięli udział w "spacerze" w obronie wolności kobiet. Codziennie gromadzimy się pod biurami PiS, aby wyrazić swoje niezadowolenie, aby wyrazić swoje wsparcie dla praw kobiet. Zwracam się do opętanych przez diabła, panią radną Waluś i radnego Gacka, aby się opamiętali i nie opowiadali bzdur, ponieważ wyroki, które są wydane przez Trybunał Konstytucyjny są niezgodne z prawem, bo oni są niezgodnie wybrani - odpowiedział radnej inny z członków bielskiej RM, Krzysztof Jazowy.

Na słowa radnego Jazowego odpowiedziała Waluś mówiąc, że jest obrażona. Jej słowa w ostrym tonie skwitował Jazowy: Pani jest diabłem, wcielonym diabłem.

Burzliwą wymianę zdań przerwał przewodniczący bielskiej Rady Miejskiej, Janusz Okrzesik.

raz, mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego" podaj