bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 października 2020
  • wyświetleń: 6088

Klimaszewski: Wspieram protest, ale nie godzę się na pewne jego formy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego" podaj

Wczoraj wieczorem głos w sprawie odbywających się w Bielsku-Białej protestów przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji zabrał prezydent Bielska-Białej, Jarosław Klimaszewski.

klimaszewski
Klimaszewski: Wspieram protest, ale nie godzę się na pewne jego formy · fot. FB Jarosław Klimaszewski


- Odkąd pełnię funkcje publiczne przyjąłem zasadę, że nie będę wypowiadał się na tematy światopoglądowe. Uważam bowiem, że samorząd nie jest odpowiednim forum na dyskusje ideologiczne, a samorządowcy - choć mają oczywiście swoje poglądy - powinni się koncentrować na pracy na rzecz swoich „małych ojczyzn”. Przyznam jednak, że trudno mi milczeć patrząc na to co od kilku dni dzieje się na ulicach polskich miast, w tym również w Bielsku-Białej. Fala protestów jaka zalała nasz kraj nie pozwala mi zostać obojętnym - pisze w swoim oświadczeniu Jarosław Klimaszewski.

- Żeby nie było wątpliwości: nie jestem zwolennikiem aborcji. Zawsze stałem i będę stał po stronie życia. Uważam jednak, że nie można ludzkich sumień zamykać całkowicie w ramy prawne. Bo decyzja w sprawie aborcji jest zawsze i nierozerwalnie związana z sumieniem. I zawsze - nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości - jest wyborem szalenie trudnym, obarczonym poczuciem winy i emocjonalnym rozbiciem. Kobietom stającym przed takim wyborem powinniśmy zapewnić pomoc i wsparcie, a nie represje i kary - podkreśla prezydent Bielska-Białej.

- W Polsce żyją ludzie o różnych przekonaniach, o odmiennych systemach wartości i rozmaitych spojrzeniach na świat. Każdy z nas musi mieć miejsce pod wspólną biało-czerwoną flagą. I nikt nikomu nie może siłą narzucać swojego zdania. Nasza Ojczyzna powinna być silna swoją różnorodnością. Tymczasem - jak śpiewał nieodżałowanej pamięci Grzegorz Ciechowski - ktoś próbuje uruchomić „Centralny Wyrównywacz” i odebrać nam prawo do samostanowienia - zwraca uwagę samorządowiec.

- Kolejna sprawa. Trudno uwierzyć, że czas jaki wybrano na wywołanie tego konfliktu jest przypadkowy. Gdy odnotowujemy każdego dnia kilkanaście tysięcy zakażeń, gdy coraz więcej ludzi umiera z powodu koronawirusa, gdy przed sporą grupą naszych rodaków pojawia się widmo braku pracy i możliwości zarobkowania, gdy system opieki medycznej jest na skraju wytrzymałości ktoś wzbudza poważny społeczny spór. A może pomysłodawca liczył na to, że Polacy zajęci problemami wynikającymi z pandemii „przeoczą” werdykt „Trybunału Konstytucyjnego”?! - pyta Klimaszewski.

- Protesty odbywające się w czasie pandemii są śmiertelnie niebezpieczne. I jestem przekonany, że protestujący doskonale zdają sobie z tego sprawę. Rzecz w tym, że są sytuacje gdy - nawet narażając zdrowie i życie - nie można milczeć. To jest właśnie taki moment. Dlatego całym sercem wspieram protestujących, choć z niektórymi formami ich protestu trudno mi się zgodzić. Wulgaryzmy, zakłócanie nabożeństw czy dewastowanie kościelnego mienia jest zaprzeczeniem idei trwających od kilku dni manifestacji sprzeciwu. Skoro domagamy się tolerancji dla siebie sami też musimy być tolerancyjni… - podsumowuje prezydent Bielska-Białej.

Loading...

mp / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego" podaj