bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 października 2020
  • wyświetleń: 2800

Projekt list wynajmu mieszkań trafił do komisji Rady Miejskiej

Projekt listy wynajmu mieszkań komunalnych na ten rok w Bielsku-Białej został przekazany do Komisji Gospodarki Miejskiej i Mieszkalnictwa Rady Miejskiej. Przypomnijmy, że prace nad dokumentem pod koniec września zakończył Zespół do spraw opracowywania projektu list wynajmu mieszkań w 2020 roku.

zgm, zakład gospodarki mieszkaniowej
Projekt list wynajmu mieszkań trafił do komisji Rady Miejskiej · fot. UM Bielsko-Biała


Zgodnie z obowiązującymi przepisami, po akceptacji projektu przez komisję lista zostanie wywieszona na tablicach ogłoszeń Urzędu Miejskiego, Rady Miejskiej, Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej i na stronach internetowych tych instytucji. Następnie, przez 30 dni wnioskodawcy będą mogli składać zastrzeżenia do dokumentu.

Zespół przejrzał w sumie 373 wnioski. Na projekt listy trafiło 67 wniosków wraz z liczbą uzyskanych punktów. Wśród nich 13 zakwalifikowano na listę socjalnego najmu lokalu, 46 - na listę remontu bieżącego i 8 - na listę remontu gruntownego.

Po zakończeniu okresu publikacji komisja rozpatrzy zastrzeżenia do listy. W związku z tym, że liczba miejsc na liście wynajmu jest ograniczona, na rozpatrzone pozytywnie zastrzeżenia jest jeszcze 13 miejsc. Ostateczną wersję projektu listy wynajmu mieszkań sporządzoną przez komisję zatwierdza prezydent miasta. Później zostanie ona na 14 dni wywieszona na tablicach ogłoszeń Urzędu Miejskiego, Rady Miejskiej, Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej i na stronach internetowych tych instytucji.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.