bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 1980

Jarosław Klimaszewski wziął udział w konwencie w starostwie

W poniedziałek, 27 kwietnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bielsku - Białej odbyło się posiedzenie Konwentu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Bielskiego z udziałem starosty bielskiego Andrzeja Płonki. W posiedzeniu udział wziął także prezydent miasta Bielska - Białej Jarosław Klimaszewski.

W posiedzeniu udział wzięli wicestarosta Grzegorz Szetyński, sekretarz powiatu Halina Kopeć oraz dyrektor Zakładu Gospodarki Odpadami w Bielsku - Białej Piotr Prochot.

Spotkanie poświęcono aktualnym problemom dotyczącym sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID - 19, w tym odbiorem i segregacją odpadów w czasach epidemii.

Poruszono także problem przygotowań do prezydenckich wyborów w maju 2020r.oraz romawiano o komunikacie w tym względzie Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.

Wiele uwagi poświęcono również aktualnej sytuacji finansowej w Beskidzkim Związku Powiatowo - Gminnym w Bielsku - Białej i spółce prawa handlowego PKS S.A. Dyskutowano także o zakupie 13 sztuk nowych autobusów Solaris Urbino 12 CNG, które będą woziły mieszkańców naszego powiatu już od przełomu maja i czerwca. O nowych wyzwaniach PKS S.A, problemach związanych z mniejszą ilością sprzedanych biletów i co za tym idzie pasażerów w marcu i w kwietniu wójtów i burmistrzów poinformowali Marek Małacha prezes Zarządu Beskidzkiego Związku Powiatowo - Gminnego, Paweł Sadza wiceprezes ds. transportu i Seweryn Kobiela dyrektor Biura BZPG.

Posiedzenie Konwentu odbyło się z zachowaniem wszelkich rygorów i zaleceń sanitarnych.

mp / bielsko.info, źródło: Powiat Bielski

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.