bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 marca 2020
  • wyświetleń: 7208

Czy targowisko w czasie epidemii może być czynne?

- Targowisko przy osiedlu Grunwaldzkim działa w najlepsze - takie informacje otrzymaliśmy od naszych zaniepokojonych czytelników. Postanowiliśmy sprawdzić, czy takie skupiska ludzi mogą działać w czasie epidemii?

Czy targowisko w czasie epidemii może być czynne? · fot. Czytelnicy


- Prowadzona na targu działalność wiąże się ze sprzedażą artykułów spożywczych. Zakładamy, że zarówno sprzedawcy jak i kupujący stosują się do zasad bezpieczeństwa rekomendowanych przez GIS i Ministerstwo Zdrowia, takich jakie obowiązują w sklepach spożywczych - taką odpowiedź otrzymaliśmy w bielskim Urzędzie Miejskim.

Jednak warto zaznaczyć, że nowe obostrzenia, ogłoszone przez Premiera 31 marca, dotyczą również targów i bazarów. Liczba osób przebywających na targu nie będzie mogła być większa niż trzykrotność liczby punktów handlowych.

Jak to rozumieć? Otóż, jeśli więc na osiedlowym bazarze jest 20 takich punktów, to na jego terenie może przebywać w jednym momencie maksymalnie 60 klientów.

mp / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.