Wiadomości
- 10 czerwca 2025
- wyświetleń: 4384
Legalne kasyna w Bielsku-Białej? Radni rozpatrzą lokalizacje przy 3 Maja i Partyzantów
Na biurka bielskich rajców trafiły dwa wnioski o lokalizację kasyn w mieście. W Bielsku-Białej może działać jedno.

Prawdopodobnie w czerwcu bielscy rani zadecydują, czy przy ulicach 3 Maja 12 oraz Partyzantów 22 będą mogły działać legalne kasyna.
Jak czytamy w uzasadnieniu do projektów uchwał w tej sprawie, które trafiły do rajców: " Decyzję o udzieleniu koncesji podejmuje minister właściwy do spraw finansów, rada gminy jedynie opiniuje lokalizację kasyna. Zgodnie z zapisami ustawy w miejscowościach liczących do 250 tys. mieszkańców może być zlokalizowane jedno kasyno gry. Obecnie kasyno funkcjonuje w budynku przy ul. 3 Maja 12".
Taka sytuacja pojawia się cyklicznie, bowiem kasyna otrzymują koncesję na 6 lat.
- Z uwagi na długotrwałą procedurę udzielenia koncesji i konieczność zebrania obszernej dokumentacji przedsiębiorcy występują z dużym wyprzedzeniem o wydanie opinii lokalizacyjnej- wyjaśniał Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.
ZOBACZ TAKŻE
Willa Bartelmussa może zostać sprzedana z 70% bonifikatą. Miasto liczy na ratunek dla zabytku
Petycja przeciwko projektowi Planu Ogólnego Bielska-Białej: „Nie planujcie miasta bez mieszkańców”
Spór wokół Placu Wojska Polskiego. Petycja mieszkańców kontra władze miasta
Plac Żwirki i Wigury do zmiany, ale mieszkańcy pytają o parkingi. Czy będzie kompromis?
Radny chce dużego napisu „Bielsko-Biała” w centrum miasta. Instalacja ma być nową wizytówką
VeloBiała coraz bliżej realizacji. Powstanie nowa trasa rowerowa łącząca Bielsko-Białą z Wilkowicami
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.







