bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 12 czerwca 2012
  • wyświetleń: 4000

Studia językowe w Kolegium

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej" podaj

Od roku 2012/2013 w siedzibie bielskiego Kolegium Nauczycielskiego będzie można studiować języki obce! Studia na specjalnościach język angielski, język francuski oraz język niemiecki prowadzone będą przez Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Cieszynie, które od października - decyzją Zarządu Województwa Śląskiego - przenosi swoją siedzibę do budynku Kolegium Nauczycielskiego przy ul. Legionów 25.

Kolegium Nauczycielskie
Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej · fot. kn.edu.pl


Nauka na wszystkich specjalnościach jest bezpłatna, a opiekę naukową sprawuje Uniwersytet Śląski. Absolwenci NKJO otrzymują uprawnienia do prowadzenia zajęć języka obcego w szkole podstawowej i gimnazjum, możliwa jest też kontynuacja studiów do stopnia magistra na uczelni patronackiej lub dowolnej innej uczelni.

Dokumenty przyjmowane są do 13 lipca zarówno w dotychczasowej siedzibie Kolegium w Cieszynie (ul. Frysztacka 44) jak i w sekretariacie ogólnym Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Białej przy ul. Krakowskiej 30.

Trwa już także rekrutacja do Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Białej. Podobnie jak w latach ubiegłych ten największy w kraju zakład kształcenia nauczycieli oferuje studia zawodowe na czterech specjalnościach: język polski z informacją naukową i bibliotekoznawstwem - studia dzienne; matematyka z informatyką - studia dzienne; pedagogika opiekuńczo-resocjalizacyjna - studia dzienne i zaoczne; zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i edukacja przedszkolna - studia dzienne i zaoczne.

Studia dzienne są bezpłatne, natomiast studia zaoczne najtańsze w naszym regionie. Semestr nauki kosztuje zaledwie 1100 lub 1200 zł w zależności od specjalności.

Dokumenty przyjmowane są w sekretariacie ogólnym Kolegium przy ul. Krakowskiej 30 do 20 lipca. Więcej informacji uzyskać można na stronie internetowej Kolegium: www.kn.edu.pl.

Jarosław Zięba

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej" podaj