Wiadomości

  • 26 marca 2020
  • 27 marca 2020
  • wyświetleń: 24206

[FOTO] Komorowice: groźny pożar domu. Płomienie wychodziły z okien!

W czwartek, 26 marca około godziny 18:30 przy ul. Maślaków w bielskich Komorowicach doszło do pożaru dwukondygnacyjnego budynku mieszkalnego. Do walki z ogniem skierowano siedem zastępów straży pożarnej. Interweniowało także pogotowie energetyczne i patrol policji. Sytuacja była bardzo groźna.

Pożar budynku przy ul. Maślaków - 26.03.2020 · fot. sid / bielsko.info


W momencie dojazdu pierwszego zastępu (OSP Komorowice Śląskie) z okien wydobywały się płomienie. Pożar był mocno rozwinięty i niezlokalizowany. Strażacy mieli trudne zadanie, któremu podołali. Po rozpoznaniu sytuacji podano dwa prądy wody w natarciu na palące się pomieszczenia na I piętrze (pokój i korytarz wraz ze schodami. Mieszkańcy domu opuścili go samodzielnie przed przybyciem zastępów.

Pożar budynku przy ul. Maślaków - 26.03.2020 · fot. Spójrz z góry - usługi dronem


Strażacy udzielili pomocy przedmedycznej 44-letniemu lokatorowi mieszkania na pierwszym piętrze, który usiłował samodzielnie ugasić pożar i doznał lekkich poparzeń oraz zatrucia gazami pożarowymi. Osobę tą przekazano załodze pogotowia ratunkowego, która zdecydowała o przewiezieniu poszkodowanego do szpitala na badania. Jego życiu nie zaraża niebezpieczeństwo.

Działania zakończono o godz. 20:23. Oprócz jednostek PSP, w akcji ratowniczo-gaśniczej brały udział jednostki z OSP Komorowice Krakowskie, OSP Komorowice Śląskie oraz OSP Lipowiec (jednostka z Czechowic-Dziedzic, dzielnica Lipowiec). Przyczynę pożaru ustala policja.

Loading...

sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.