Reklama

Wiadomości

  • 21 lutego 2020
  • 1 marca 2020
  • wyświetleń: 5072

Gramy dla Pysia: turniej siatkarski i zbiórka na rzecz Kacpra

Za nami:

1 marca w Hali pod Dębowcem przy ul. Karbowej 26 w Bielsku-Białej rozegrany zostanie turniej amatorskich drużyn siatkarskich. Będzie też mnóstwo atrakcji dla dzieci. Podczas turnieju odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz Kacpra Pysia, który ze względu na stan zdrowia wymaga stałej rehabilitacji, a jej koszty przekraczają możliwości finansowe rodziców. Fundacja Pomaluj Nasz Świat oraz rodzice chłopca proszą o wsparcie finansowe lub rzeczowe w postaci różnego rodzaju fantów, które zostaną przekazane na aukcje.

Kacper Pyś
Kacper Pyś z niepełnosprawnością sprzężoną wymaga stałej rehabilitacji


Kacper jest 12-letnim chłopcem, który urodził się z niepełnosprawnością sprzężoną (niepełnosprawność umysłowa w stopniu znacznym, oraz niepełnosprawność ruchowa). Powodem jest małogłowie i wada OUN pachygyria. Kacper ma również złożoną wadą serca (pojedyncza komora z atrezją zastawki trójdzielnej, przełożeniem naczyń, zwężeniem tętnicy płucnej, ubytkiem międzykomorowym i przedsionkowym). Przeszedł dwie operacje serca i kardiologiczny zabieg poszerzenia tętnicy płucnej przez wstawienie stentu. Choruje również na lekooporną padaczkę. Chłopiec nie chodzi samodzielnie, nie mówi, potrzebuje stałej opieki.

Intensywna, systematyczna rehabilitacja i udział w terapiach (neurologopeda, terapia ręki, SI, psycholog) są koniecznością. Bez pomocy specjalistów stałej stymulacji rozwój Kacpra jest niemożliwy. Rehabilitowany jest od 3 miesiąca życia, a koszt miesięczny przekracza możliwości rodziców. Dodatkowym znacznym wydatkiem są turnusy rehabilitacyjne. Fundacja „Pomaluj Nasz Świat” stara się wspomóc rodziców Kacpra w drodze do poprawy jego jakości życia, usprawniania i usamodzielniania dziecka.

Gramy dla Pysia

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.