Reklama

Wiadomości

  • 7 lutego 2020
  • 11 lutego 2020
  • wyświetleń: 3452

W Szpitalu Pediatrycznym przyjęto 6,5 tysiąca małych pacjentów

2019 roku do oddziałów Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej przyjęto 6509 małych pacjentów. To o trzy setki chorych dzieci więcej niż w roku 2018. Statystycznie każdego dnia do szpitala przyjmowano więc niemal 18 młodych ludzi potrzebujących medycznej opieki.

szpital pediatryczny
fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


Liderem w ilości przyjętych małych pacjentów był w 2019 roku Oddział Pediatryczny, na który trafiło aż 2495 dzieci potrzebujących specjalistycznej opieki medycznej. 1943 pacjentów przyjął w ubiegłym roku nasz Oddział Chirurgii Dziecięcej. 1015 chorych maluszków trafiło w 2019 roku na Oddział Niemowlęcy Szpitala Pediatrycznego, a 761 małych pacjentów przyjął Pododdział Otolaryngologii Dziecięcej.

Na Całodobowy Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży trafiło w ubiegłym roku 229 pacjentów, a szpitalny Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Noworodków i Dzieci przyjął 66 pacjentów. W 2018 roku liczba dzieci i młodzieży hospitalizowanych w naszym szpitalu wyniosła 6204. W ubiegłym roku wzrost wyniósł więc 305 pacjentów. W dużej mierze był to efekt funkcjonowania przez cały rok Całodobowego Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży, który został otwarty w listopadzie 2018 roku.

- 6,5 tysiąca małych pacjentów przyjętych w ciągu roku to liczba, która jasno obrazuje, że nasz szpital jest bardzo ważną placówką na medycznej mapie południowej części województwa śląskiego. Statystyka ta potwierdza również życiową praktykę, zgodnie z którą Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej jest jedyną specjalistyczną medyczną placówką dziecięcą w tej części regionu. To ważna informacja, gdyż pokazuje, że nasz szpital zabezpiecza opiekę medyczną nie tylko dla młodych mieszkańców Bielska-Białej i powiatu bielskiego, ale także dla innych powiatów południowej części województwa śląskiego oraz zachodnich powiatów województwa małopolskiego, a także dla dzieci z pozostałych regionów Polski, które z różnych powodów odwiedzają Beskidy - mówi Ewa Bachta, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info

źródło: Szpital Pediatryczny

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.