bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 21 stycznia 2020
  • 26 stycznia 2020
  • wyświetleń: 7702

Powstanie koncepcja zagospodarowania Hałcnowa

Radny Bronisław Szafarczyk od wielu lat zwraca uwagę na konieczność przemyślanego zagospodarowania centrum Hałcnowa.

hałcnów
Centrum Hałcnowa · fot. bielsko.info


- W ślad za moimi poprzednimi wystąpieniami pragnę wskazać potrzebę daleko idącego uporządkowania zagospodarowania szeroko rozumianego centrum Hałcnowa. Zwracam się więc z prośbą o zlecenie opracowania dokumentacji definiującej podstawowe potrzeby i kierunki odpowiedniego zagospodarowania tego centrum, stanowiącego o estetyce w zagospodarowaniu przestrzeni publicznej - informuje radny Bronisław Szafarczyk.

Radny z Hałcnowa zaproponował, aby opracowanie nawiązywało do istniejących w centrum obiektów, ich funkcji, architektury i znaczenia. Bronisław Szafarczyk wskazuje na potrzebę uzupełnienia oferty czasowego relaksu i wypoczynku w centrum dzielnicy, a także podsyła pomysł stworzenia oryginalnej identyfikacji wizualnej poprzez zastosowanie elementów małej architektury i zieleni.

- Zasadne jest, by realizowane na podstawie tego opracowania zadania mogły być etapami tworzenia spójnej całości zagospodarowania centrum dzielnicy - uważa radny.

Prezydent miasta przychylił się do wniosku radnego o zlecenie opracowania dokumentacji odpowiedniego zagospodarowania centrum Hałcnowa.

- Dziękuję za Pana sugestie, co do tematyki i zakresu opracowania. Pana propozycje zostaną przekazane wyłonionemu w drodze konkursu projektantowi. Stworzone opracowanie pozwoli na późniejszą, sukcesywną realizację całego projektu według zaplanowanych wytycznych - informuje Adam Ruśniak, zastępca prezydenta miasta.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.