Wiadomości

  • wczoraj, 11:20
  • wyświetleń: 1391

"Dziura na dziurze". Bielska starówka się sypie - będą dodatkowe prace

Mimo tego, że miasto na bieżąco stara się łatach dziury na ulicach bielskiej Starówki, nadal łatwo można sobie na nich połamać nogi. Ratusz zapowiada przeprowadzenie dodatkowych prac mających na celu zniwelowanie problemu.

Uszkodzony bruk na rynku w Bielsku
"Dziura na dziurze". Bielska starówka się sypie - będą dodatkowe prace · fot. Radny Roman Matyja


Powracamy do tematu, o którym pisaliśmy niejednokrotnie, m.in. w tym artykule.

Otóż po raz kolejny bo bielskiego Ratusza trafiła interwencja w sprawie "zagrożonego bezpieczeństwa pieszych w związku z brakującymi elementami brukarskimi w nawierzchni chodników i uliczek w ścisłym centrum miasta w szczególności w obrębie ulicy 11 Listopada oraz uliczek sąsiadujących, a także w rejonie Starówki".

Jej autor, radny Konrad Łoś podkreśla, że "brakuje kostek granitowych oraz betonowych, a w innych miejscach wprawdzie one są, lecz w sposób luźny zalegają w nieładzie i stwarzają niebezpieczeństwo. Są miejsca gdzie kostki są nierówne i tworzą tzw. schody na chodniku powodując istotne zagrożenie dla pieszych, zwłaszcza osób starszych lub dotkniętych niepełnosprawnościami. Głębokie wyrwy oraz ciołki w chodnikach mogą stanowić dla pieszych prawdziwe pułapki skutkujące np. złamaniem kończyn. Z przykrością stwierdzam, iż przedmiotowy temat do dnia dzisiejszego nie został rozwiązany, i być może dla władz miasta należy do kategorii problemów nierozwiązywalnych”.

- Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej na bieżąco sukcesywnie dokonuje napraw nawierzchni brukowych ze szczególnym uwzględnieniem centrum miasta. W ramach powyższego, Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej uruchomił dodatkowe zamówienie obejmujące modernizację odwodnienia liniowego wraz z nawierzchnią na starym Rynku. Zakres ten zostanie wykonany w czerwcu - zapewnił Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.