Wiadomości

  • 4 lutego 2019
  • wyświetleń: 5574

Potwierdzone przypadki świńskiej grypy. Ograniczono odwiedziny

Ze względów epidemiologicznych i sanitarnych decyzją dyrektora Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego w Bielsku-Białej wstrzymano możliwość odwiedzin na wybranych oddziałach szpitalnych.

bco bielsko, szpital miejski
Szpital Miejski w Bielsku-Białej · fot. onkologia.bielsko.pl


- W związku ze zwiększoną liczbą zachorowań na infekcje grypowe, w tym grypę AH1N1 z dniem 01.02.2019 roku wprowadzono całkowity zakaz odwiedzin pacjentów Oddziału Kardiologii i Kardioonkologii oraz Oddziału Gastroenterologicznego z pododdziałem Chorób Wewnętrznych - poinformował dyrektor szpitala Lech Wędrychowicz.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną wstrzymano także przyjęcia planowe do Oddziału Kardiologii i Kardioonkologii. Od 4 lutego ograniczono także odwiedziny do jednej osoby przy łóżku pacjenta w godzinach 16.00-18.00 w pozostałych oddziałach szpitala.

szpital wojewódzki
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej · fot. bielsko.info


Obostrzenia wprowadzono także w Szpitalu Wojewódzkim. Z dniem 29 stycznia 2019 r. wprowadzono zakaz odwiedzin pacjentów Oddziału Chorób Wewnętrznych i Diabetologii, a w pozostałych oddziałach Szpitala Wojewódzkiego ograniczenie odwiedzin do 1 osoby odwiedzającej u pacjenta, w godzinach 16.00-18.00.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.