bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 stycznia 2019
  • wyświetleń: 4758

SKO uchyliło decyzję środowiskową dla kruszarni w Lipniku

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Bielsku-Białej uchyliło decyzję określającą środowiskowe uwarunkowania realizacji przedsięwzięcia p.n. "Kruszenie kamienia naturalnego na mniejsze frakcje kruszarką szczękową przy ul. Krakowskiej w Bielsku-Białej.

kruszarnia
SKO uchyliło decyzję środowiskową dla kruszarni w Lipniku · fot. bielsko.info


Przypominamy, że w ostatnich dniach urzędowania prezydenta Jacka Krywulta decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla kruszarni w Lipniku. Dokument określał warunki na jakich zgadza się na powstanie kruszarni kamienia w rejonie ulicy Krakowskiej.

Oburzeni mieszkańcy masowo składali zażalenia od decyzji Ratusza do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. 8 stycznia SKO wydało decyzję i przekazano sprawę do ponownego rozpatrzenia w Urzędzie Miejskim.

W międzyczasie prezydent miasta Bielska-Białej spotkał się z właścicielem firmy HOMAX-BIS, który w Lipniku zamierzał kruszyć kamień. Jarosław Klimaszewski przekonał Bartłomieja Hołowkę, aby ten wycofał się przedsięwzięcia. Więcej o sprawie pisaliśmy w artykule "Kruszarni w Lipniku nie będzie, ale inwestor będzie działał w strefie".

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.