bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 20 września 2018
  • wyświetleń: 5854

[FOTO] Najlepsi uczniowie otrzymali stypendia na nowy rok szkolny

W Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów najlepszym uczniom szkół ponadpodstawowych na nowy rok szkolny.

Najlepsi uczniowie otrzymali stypendia na nowy rok szkolny - 09.2018 · fot. Urząd Marszałkowski


Świeżo upieczonym stypendystom gratulacje złożyła Małgorzata Ochęduszko-Ludwik, członek Zarządu Województwa Śląskiego: - Są państwo crème de la crème naszego regionu. Najlepszymi z najlepszych. Wiedza to wielka moc i siła. Wiedza to przyszłość. Gratuluję państwu osiągniętych sukcesów i ogromnego zaangażowania. Gratulacje składam też na ręce nauczycieli, wszyscy bowiem wiemy, jak ważna jest potrzeba stworzenia tandemu na linii mistrz i uczeń. Dziękuję za odkrycie tych talentów.

Na uroczystości obecni byli także Lucyna Ekkert, przewodnicząca Komisji Edukacji, Nauki i Kultury Sejmiku Województwa Śląskiego oraz Stanisław Gmitruk, przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego. - Kto zakopie talent, ten się zatrzymuje, a nawet cofa. Gratuluję i życzę państwu wszelkiej pomyślności w osiąganiu dalszych sukcesów - powiedział przewodniczący Sejmiku.

Najlepsi uczniowie otrzymali stypendia na nowy rok szkolny - 09.2018
Najlepsi uczniowie otrzymali stypendia na nowy rok szkolny - 09.2018 · fot. Urząd Marszałkowski


Stypendyści podkreślali, że zamierzają przeznaczyć je na dalszy rozwój swoich pasji i talentów: - Stypendium otrzymałam za osiągnięcia w dziedzinie muzyki. Chciałabym przeznaczyć je na realizację marzeń o studiach muzycznych w Wiedniu - zaznaczyła Maja Famuła z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina I i II st. w Bytomiu. Z kolei Grzegorz Paciecha z III LO im. S. Żeromskiego z Bielska-Białej podkreślił: - Stypendium będzie mi potrzebne do dalszego rozwoju, planuję ponownie wystartować w kilku olimpiadach, do których potrzebny jest zakup książek i materiałów naukowych.

Zarząd Województwa Śląskiego przyznał 30 stypendiów dla najzdolniejszych uczniów naszego województwa w ramach „Programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży województwa śląskiego obowiązującego od lipca 2018 roku do czerwca 2021 roku”.

Najlepsi uczniowie otrzymali stypendia na nowy rok szkolny - 09.2018
Najlepsi uczniowie otrzymali stypendia na nowy rok szkolny - 09.2018 · fot. Urząd Marszałkowski


Stypendium jest wyróżnieniem indywidualnym dla ucznia szkoły ponadpodstawowej/ ponadgimnazjalnej, którego zainteresowania wykraczają poza obowiązujący program nauczania i który może poszczycić się znaczącymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi. Musi także uzyskać w ostatnim roku szkolnym średnią ocen 4,80 oraz udokumentować wszystkie wybitne osiągnięcia.

Celem stypendium jest zwiększenie szans edukacyjnych młodzieży, pomoc uczniom w rozwijaniu ich uzdolnień i zainteresowań oraz stwarzanie możliwości udziału w ogólnopolskich i międzynarodowych imprezach, a także stosowanie w praktyce zdobytej wiedzy. To także promocja młodzieży szczególnie uzdolnionej.

Na rok szkolny 2018/2019 Zarząd przeznaczył łącznie na stypendia kwotę 114.000 złotych. Stypendium wynosi 3800 zł i będzie przekazywane uczniom w 10 transzach, tj. od września 2018 roku do czerwca 2019 roku.

BM / bielsko.info, źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.