Edukacja

  • 22 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 1560

Od pomysłu do realizacji. Projekt Twoje Jutro

Projekt "Twoje Jutro" w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii” ma na celu nauczenie młodzieży, jak radzić sobie w trudnych czasach, pełnych pułapek, które mogą zniszczyć ich przyszłość, jednocześnie dbając o środowisko i ucząc jak oszczędzać swój czas i pieniądze. W trakcie prelekcji, których początek sięga samego pomysłu, czyli "Nauczmy Ludzi Życia", skupiamy się na rzeczywistym świecie i sposobach realizacji pomysłów i mówienie o ewentualnych zagrożeniach związanymi z ich realizacją.

Twoje Jutro - projekt grupy uczniów z Bielska-Białej i okolic · fot. mat. pras.


Często podczas prelekcji słyszymy pytanie "mam pomysł, jak go zrealizować?". Prostym sposobem na przekształcenie pomysłu w rzeczywisty projekt jest opracowanie planu działania. W ten sposób tworzymy najlepsze warunki dla potencjalnych partnerstw i współpracy. Realizacja pomysłu jest trudna, gdyż trzeba uważać na pułapki życia oraz zawiłości, często prawne, które mogą skomplikować sprawę.

- W tym roku uznałem, że zbiorę zespół i nauczę razem z nim ludzi, jak unikać takich pułapek, sam projekt i jego realizacja tak jak innych pomysłów wymaga dużego nakładu pracy ze strony Lidera i często zdarza się że pracuję do nocnych godzin by moje marzenia się spełniały! Uwierzcie Warto! - odpowiada Jakub Wieja, lider projektu.

Należy pamiętać, że nie każdy pomysł odniesie sukces. Dlatego ważne jest, aby każdą inicjatywę dokładnie przeanalizować wraz z zespołem i wprowadzić ewentualne poprawki. Dążenie od pomysłu do sukcesu wymaga nie tylko kreatywności, ale również wytrwałości, zdolności do współpracy oraz elastyczności w podejściu do ewentualnych zmian. Poprzez te działania możliwe jest osiągnięcie zamierzonego celu i wprowadzenie istotnych zmian w społecznościach, którym służymy.

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.