Reklama

Wiadomości

  • 22 lutego 2018
  • 26 lutego 2018
  • wyświetleń: 4734

Sprzedano ponad 1000 książek w ramach charytatywnego kiermaszu

Fundacja Ekologiczna Arka 25 lutego zorganizowała I Charytatywny Kiermasz Książek w Galerii SFERA. Na sprzedaż trafiło ponad 2 tysiące niepotrzebnych książek, a "drugie życie" z pewnością otrzymało ponad tysiąc. Dzięki zaangażowaniu uczestników akcji, udało nam się zebrać kwotę 4510 zł.

Sprzedano ponad 1000 książek w ramach charytatywnego kiermaszu - 25.02.2018 · fot. Fundacja Ekologiczna Arka


- Bardzo się cieszymy z tak ogromnego i pozytywnego odzewu na naszą akcję. To cieszy że wspólnie możemy robić społeczne, bezinteresowne działania. Wiele osób słysząc o idei akcji dawało nam za książki więcej pieniędzy - opowiada Wojciech Owczarz, jej pomysłodawca. - Dziękujemy wszystkim partnerom oraz uczestnikom akcji. Na pewno będziemy chcieli organizować kolejne jej edycje - dodaje prezes Arki

Akcja "Książka Wspiera Bohatera" to nowa inicjatywa Fundacji Ekologicznej ARKA, która łączy w sobie kilka aspektów" ochronę środowiska, edukację kulturalną i pomoc społeczną. Arka zbiera od zaprzyjaźnionych osób i uczestników akcji niepotrzebne książki, organizuje ich kiermasze dając im "drugie życie", a za zebrane środki funduje bilety do kin, teatrów dzieciom z domów dziecka, świetlic środowiskowych oraz spełnia ich zielone marzenia.

Akcja organizowana jest w ramach całorocznego programu edukacji ekologicznej „Wszystkie kolory recyklingu” realizowanego z Miastem Bielsko-Biała oraz Zakładem Gospodarki Odpadami ZGO.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.