Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 lutego 2012
  • wyświetleń: 2778

Galeria Sfera: weź paragon!

W czwartek 2 lutego w Galerii Sfera odbędzie się zimowa edycja akcji „Nie bądź jeleń, weź paragon”. Ma ona na celu ukazanie sprzedawcom i konsumentom korzyści z wydawania i brania paragonu. Akcja „Weź paragon” prowadzona jest pod patronatem Ministerstwa Finansów i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

paragon, akcja


Przedstawiciele Urzędu Kontroli Skarbowej w Katowicach i Urzędu Skarbowego w Bielsku-Białej pojawią się w Galerii SFERA w czwartek w godzinach 11:00 - 13:30. Będą rozdawać ulotki z informacjami o akcji. Na osoby, które wykażą się wiedzą o korzyściach, jakie płyną z paragonu i jego wpływie na szarą strefę i uczciwą konkurencję, czekają dodatkowo koszulki i kubki.

Są trzy zasadnicze powody, dlaczego warto wydawać i brać paragon. Po pierwsze daje on możliwość reklamacji, po drugie ułatwia zwrot towaru, po trzecie wspiera uczciwą konkurencję oraz minimalizuje szarą strefę.

Paragon to podstawowy dowód dokonanych przez nas zakupów, który może okazać się niezbędny przy składaniu ewentualnych reklamacji lub zwrotu towaru. Aby skutecznie dochodzić swoich roszczeń, potrzebny jest właśnie paragon, dlatego warto o nim pamiętać odchodząc od kasy. Odbierając dowód zakupu, każdy z nas może dokładnie sprawdzić, za co i ile płaci. Paragon pozwala na łatwiejsze porównanie cen proponowanych przez różnych sprzedawców. Paragon powinien być czytelny i zawierać wszystkie informacje określone przepisami prawa, m.in. nazwę przedsiębiorcy, datę sprzedaży, nazwę towaru i jego cenę.

Sprzedawca, który nie wydaje paragonów, często nie płaci podatków, a co za tym idzie nieuczciwie konkuruje z firmami, które wywiązują się ze swoich obowiązków. Uderza to niestety w uczciwych przedsiębiorców, którzy ponosząc wszelkie koszty swojej działalności nie mogą być tak konkurencyjni, jak osoby działające w szarej strefie. W skali całego kraju budżet może tracić na obowiązku ewidencjonowania transakcji nawet 2 - 3 mld zł rocznie.
Podobnie jak i w poprzedniej edycji akcję „Weź paragon” promuje rysunek Andrzeja Mleczki.

adv / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.