bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 grudnia 2021
  • wyświetleń: 7554

Galeria Sfera ma 20 lat. Był to pierwszy tego typu obiekt w Polsce

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj

Galeria SFERA kończy 20 lat. Wszystko zaczęło się w 2001 roku od otwarcia Galerii I na terenach, gdzie mieściły się fabryki włókiennicze. Jej bogata historia i lokalizacja w ścisłym centrum miasta sprawiają, że jest nieodłączną częścią Bielska-Białej i regionu.

Reklama

Galeria Sfera ma 20 lat. Był to pierwszy tego typu obiekt w Polsce
Galeria Sfera ma 20 lat. Był to pierwszy tego typu obiekt w Polsce · fot. Materiały prasowe


6 grudnia 2001 roku została oficjalnie otwarta Galeria SFERA I. Była pierwszym centrum handlowym IV generacji na Podbeskidziu, a także pierwszym projektem w Polsce, który zrewitalizował pofabryczne tereny miejskie, przywracając im użytkowy charakter. - Jednym z założeń powstania Galerii SFERA była rewitalizacja śródmieścia i stworzenie nowoczesnej oraz bezpiecznej przestrzeni, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Dziś jest to najbardziej znane i najczęściej odwiedzane centrum handlowe w całym regionie, a klienci doceniają je za miłą atmosferę, atrakcyjną ofertę gastronomiczną oraz ciekawą architekturę. Według badań marketingowych przeprowadzonych przez firmę IQS 93% z nich deklaruje, że znajduje tu swoje ulubione sklepy - mówi Przemysław Duszczak z Galerii SFERA.

Spleciona z miastemGaleria SFERA łączy pamięć o bogatej historii miasta z nowoczesnym, a zarazem użytkowym charakterem przestrzeni w jeden przemyślany, unikatowy projekt architektoniczny. Budynki galerii SFERA I i SFERA II zachowały część oryginalnych zabudowań fabrycznych, a ich wnętrza wyróżniają się bogactwem kontekstów architektonicznych i historycznych.

- Galeria SFERA od momentu powstania jest nierozerwalnie spleciona z miastem, ponieważ to nowoczesna przestrzeń, która splata się z codziennością mieszkańców, integrując funkcje handlowo-usługowe, rozrywkowe oraz kulturalne. Dzięki organizacji dużych i ważnych dla mieszkańców wydarzeń Galeria SFERA jest wyjątkowym miejscem, które przyciąga klientów niestandardowymi rozwiązaniami i bogatą ofertą. Dziękujemy wszystkim odwiedzającym za zaufanie i zapraszamy do wspólnego świętowania - mówi Monika Magner, dyrektor Galerii SFERA.

Galeria Sfera ma 20 lat. Był to pierwszy tego typu obiekt w Polsce
Galeria Sfera ma 20 lat. Był to pierwszy tego typu obiekt w Polsce · fot. Materiały prasowe


Jednym z partnerów, który od lat współpracuje z Galerią jest Wojciech Owczarz, Prezes Fundacji Ekologicznej ARKA. - Chcąc realizować nasze inicjatywy potrzebowaliśmy partnera, z którym będziemy bazować na wzajemnym zaufaniu, partnerstwie. Już 5-krotnie wspólnie z Galerią SFERA zebraliśmy środki w ramach akcji Rower pomaga z Galerią SFERA. Współorganizujemy także cykliczne kiermasze charytatywne (Zabawki ratują zwierzaki, Książka wspiera bohatera), w których nie tylko dochód ze sprzedaży przekazany jest na szczytny cel, ale też dodatkowo wydarzenia te promują ideę drugiego obiegu przedmiotów (książek czy zabawek), mają wymiar proekologiczny - przypomina.

Moc atrakcji na 20-lecie- Jeżeli moglibyśmy sobie czegoś życzyć na urodziny, to… największym prezentem będzie dla nas obecność naszych klientów! Serdecznie zapraszamy na wspólne świętowanie, które potrwa cały tydzień i zakończy się finałem akcji 12 grudnia - mówi Dagmara Gąsiorek, marketing manager Galerii SFERA.

Jako największa galeria handlowa Podbeskidzia Sfera oferuje zakupy w 250 sklepach, 25 restauracji i kawiarni serwujących potrawy z różnych zakątków świata, klub muzyczny, kręgielnię, fitness, kino Helios, salę zabaw Fikołki, 4-gwiazdkowy hotel Qubus.

mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sfera

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj