bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 1 lutego 2018
  • wyświetleń: 3982

Cykliczne badania okulistyczne dla kierowców? Interpelacja posłanki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "bielsko.info FLASH" podaj

Posłana Mirosława Nykiel zwróciła się do ministra zdrowia z interpelacją w sprawie wprowadzenia cyklicznych badań okulistycznych dla kierowców.Posłanka Platformy Obywatelskiej argumentuje, że okres zimowy to czas zwiększonego ryzyka wypadków drogowych. Ponad 66% polskich kierowców po 40. roku życia nie ma pojęcia, że posiada wadę wzroku lub nosi okulary o nieprawidłowej korelacji.

- Statystyki pokazują, że co czwarty Polak stanowi zagrożenie dla siebie oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego. Według ekspertów wzrok należy badać przynajmniej raz w roku, w szczególności osoby po 40. roku życia. Obowiązkowe badania powinny obejmować wszystkich kierowców bez względu na wiek - czytamy w interpelacji.

Polityk Platformy Obywatelskiej oczekuje od ministra zdrowia odpowiedzi, czy ministerstwo przewiduje nałożenie obowiązku cyklicznych badań okulistycznych dla kierowców. Ponadto Mirosława Nykiel w swojej interpelacji dopytuje, czemu do tej pory nie wprowadzono tego rozwiązania i czy ministerstwo planuje akcje propagujące profilaktyczne badanie wzroku.

Na razie posłanka nie otrzymała jeszcze odpowiedzi na swoją interpelację.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

bielsko.info FLASH

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "bielsko.info FLASH" podaj