bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 stycznia 2018
  • 25 stycznia 2018
  • wyświetleń: 13679

Problem z utrzymaniem linii autobusowych? Brakuje kierowców

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "bielsko.info FLASH" podaj

Prezydent miasta poinformował, że Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej ma problemy kadrowe z powodu braku chętnych do pracy kierowców.

Uroczyste przekazanie nowych autobusów MZK - 22.12.2016
Problem z utrzymaniem linii autobusowych? Brakuje kierowców · fot. bielsko.info


Na styczniowej sesji Rady Miejskiej radny Marcin Lisiński złożył interpelację z prośbą o rozważenie możliwości uruchomienia kursów autobusowych linii nr 27 w niedzielę i święta. Aktualnie autobusy obsługujące trasę os. Sarni Stok - Lipnik Dolny jeżdzą tylko od poniedziałku do piątku.

- W obecnym stanie w każdą sobotę i niedzielę oraz w każde przypadające święto ta część dzielnicy Lipnik jest praktycznie odcięta od jakiejkolwiek komunikacji miejskiej - mówił radny Marcin Lisiński.Prezydent na sesji oznajmił, że propozycja zostanie rozważona, jednak MZK ma teraz bardziej poważny problem. - Mamy na dzisiaj problem z utrzymaniem linii z powodu braku kierowców. Ten problem narasta, jest coraz gorzej - mówił na sesji prezydent miasta Jacek Krywult.

MZK od dłuższego czasu poszukuje kandydatów na stanowiska kierowców autobusowych. Nowy kierowca MZK na rękę otrzyma 2500 zł. Do tego dochodzi pakiet socjalny (wczasy pod gruszą, premia uznaniowa, 13 pensja, bezpłatne przejazdy dla rodziny).

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

bielsko.info FLASH

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "bielsko.info FLASH" podaj