bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 stycznia 2018
  • wyświetleń: 2190

Podsumowanie akcji charytatywnej VII Kongresu Kobiet Podbeskidzia

Bielskie Kobiety raz jeszcze udowodniły, że są świetne, utalentowane i wspierają się nawzajem. Wczoraj w Gminie Żydowskiej została podsumowana akcja charytatywna VII Kongresu Kobiet Podbeskidzia pod patronatem Posłanki Mirosławy Nykiel.

Tym razem został wydany wyjątkowy kalendarz na 2018 ze sprzedaży, którego dochód przekazano na działalność Salwatoriańskiego Hospicjum w Bielsku-Białej. Czek na kwotę 9600 zł odebrał Zarząd Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego, któremu przewodniczy Grażyna Chorąży - I Perła Kongresu Kobiet.

Pomysłodawczyniami wydania kalendarza były dwie bielszczanki Ula Bożałkińska /sędzia w stanie spoczynku/, która ubogaciła swoją poezją każdy miesiąc oraz Anna Godlewska, która ozdobiła przepięknymi grafikami niesamowitych kobiet pochodzenia żydowskiego.

Wręczenie czeku poprzedziła wystawa kolejnych prac Anny Godlewskiej, która przedstawiała portrety znanych i wybitnych kobiet, a wiersze pióra Uli Bożałkińskiej czytała i śpiewała aktorka Kasia Dendys.

Posłanka Mirosława Nykiel w towarzystwie Anny Godlewskiej i Uli Bożałkińskiej wręczyła czek i zapowiedziała VIII Kongres Kobiet Podbeskidzia podkreślając, że ten rok jest szczególny dla kobiet bo przypada 100 rocznica uzyskania praw wyborczych kobiet w Polsce. Gospodynią wieczoru była energetyczna Dorota Wiewióra - Przewodnicząca Gminy Żydowskiej. To był wyjątkowy i niezapomniany wieczór.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.