bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 września 2017
  • wyświetleń: 2583

[ZDJĘCIA] Międzynarodowa delegacja bibliotekarzy w Książnicy

Podczas tegorocznego Światowego Kongresu Bibliotek i Informacji Międzynarodowej Federacji Bibliotekarskich Stowarzyszeń i Instytucji IFLA, część jego uczestników odwiedziła Książnicę Beskidzką.

Międzynarodowa delegacja bibliotekarzy w Książnicy - 08.2017 · fot. Alina Macher / Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Światowy Kongres Bibliotekarstwa i Informacji IFLA jest największym i najważniejszym na świecie wydarzeniem związanym z bibliotekarstwem i informacją naukową, forum wymiany doświadczeń, poglądów i dobrych praktyk.

Natomiast IFLA to największa organizacja w branży bibliotekarstwa, zrzesza ponad 1700 członków - stowarzyszeń, bibliotek i innych instytucji działających na rzecz bibliotek z ponad 150 krajów świata. W tym roku w Kongresie w Polsce, we Wrocławiu w dniach 19 -25 sierpnia udział wzięło ponad 3500 osób z około 130 krajów, reprezentujących wszystkie kontynenty. Spotkanie przebiegało pod hasłem: Biblioteki. Solidarność. Społeczeństwo. W ramach Kongresu odbyło się ponad 240 sesji tematycznych, które dotyczyły wszystkich aspektów życia bibliotek.

Międzynarodową grupę bibliotekarzy w Bielsku - Białej przywitał dyrektor Książnicy Beskidzkiej Bogdan Kocurek. Delegacja zapoznała się z funkcjonowaniem tej placówki, sposobem zarządzania, księgozbiorem, nowoczesnymi technologiami, cyfryzacją, innowacyjnymi projektami realizowanymi w bibliotece. Rozmawiano także o różnorakich funkcjach, jakie w dzisiejszym świecie pełnią biblioteki, których oferta jest coraz bogatsza i różnorodna, uwzględniająca potrzeby i oczekiwania różnych grup wiekowych i zawodowych czytelników.

Alina Macher
źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.