Wiadomości
- 23 grudnia 2023
- 26 grudnia 2023
- wyświetleń: 2411
Recital, wystawa i mnóstwo życzeń. Książnica świętowała 75-lecie
Biblioteka, która od 1999 roku znana jest jako Książnica Beskidzka, obchodziła 75-lecie swojego istnienia. Z tej okazji zorganizowano recital Beaty Przybytek, uznanej polskiej wokalistki jazzowej, której akompaniował Bogusław Kaczmar, a także wystawę "Tradycje bożonarodzeniowe w twórczości ludowej".
Na uroczystości, która odbyła się 14 grudnia, list od prezydenta Jarosława Klimaszewskiego skierowany do dyrektor Katarzyny Ruchały odczytał jego zastępca Adam Ruśniak:
W związku z przypadającym w tym roku jubileuszem 75-lecia Książnicy Beskidzkiej proszę przyjąć moje szczere i serdeczne gratulacje oraz słowa najwyższego uznania dla Państwa dotychczasowej działalności.
Książnica Beskidzka jest spadkobierczynią powołanej do życia w 1948 roku Miejskiej Biblioteki Publicznej, której misję nie tylko z powodzeniem kontynuuje, ale i rozwija. Placówka na przestrzeni lat stała się bowiem jedną z najnowocześniejszych bibliotek w naszym regionie, która w profesjonalny sposób dba o zaspokajanie potrzeb edukacyjnych, kulturalnych i informacyjnych bielszczan.
Książnica - co jest jej podstawowym zadaniem - propaguje szacunek do słowa drukowanego, ale równocześnie znakomicie odnajduje się we współczesnych, zdominowanych przez multimedia i cyfryzację czasach. Zarządzana przez Panią instytucja, co bardzo istotne, może się pochwalić szeroką i bogatą ofertą zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Nadaje jej to prawdziwie międzypokoleniowego charakteru. Gdy dodamy do tego, że jest otwarta również dla osób z niepełnosprawnościami mamy obraz placówki przyjaznej i dostosowanej do potrzeb wszystkich, bez wyjątku czytelników.
Mam nadzieję, że kolejne lata działalności Książnicy Beskidzkiej będą równie udane i owocne jak mijające właśnie 75-lecie. Ufam, że placówka nadal będzie wieść prym wśród placówek bibliotecznych naszego regionu i funkcjonować tak aktywnie jak do tej pory.
Życzę Pani Dyrektor oraz wszystkim Pani współpracownikom wielu zawodowych sukcesów, realizacji planów i zamierzeń oraz wszelkiej pomyślności
Książnica Beskidzka jest spadkobierczynią powołanej do życia w 1948 roku Miejskiej Biblioteki Publicznej, której misję nie tylko z powodzeniem kontynuuje, ale i rozwija. Placówka na przestrzeni lat stała się bowiem jedną z najnowocześniejszych bibliotek w naszym regionie, która w profesjonalny sposób dba o zaspokajanie potrzeb edukacyjnych, kulturalnych i informacyjnych bielszczan.
Książnica - co jest jej podstawowym zadaniem - propaguje szacunek do słowa drukowanego, ale równocześnie znakomicie odnajduje się we współczesnych, zdominowanych przez multimedia i cyfryzację czasach. Zarządzana przez Panią instytucja, co bardzo istotne, może się pochwalić szeroką i bogatą ofertą zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Nadaje jej to prawdziwie międzypokoleniowego charakteru. Gdy dodamy do tego, że jest otwarta również dla osób z niepełnosprawnościami mamy obraz placówki przyjaznej i dostosowanej do potrzeb wszystkich, bez wyjątku czytelników.
Mam nadzieję, że kolejne lata działalności Książnicy Beskidzkiej będą równie udane i owocne jak mijające właśnie 75-lecie. Ufam, że placówka nadal będzie wieść prym wśród placówek bibliotecznych naszego regionu i funkcjonować tak aktywnie jak do tej pory.
Życzę Pani Dyrektor oraz wszystkim Pani współpracownikom wielu zawodowych sukcesów, realizacji planów i zamierzeń oraz wszelkiej pomyślności
Nie zabrakło też wielu podziękowań od licznych organizacji współpracujących z Książnicą. Dyrektor podkreślała, że należą się one nie tyle bibliotece, co jej pracownikom.
ZOBACZ TAKŻE
18 czerwcaUNPLUG FESTIWAL. Cztery dni literatury, muzyki i inspirujących spotkań w Książnicy Beskidzkiej
Tydzień Bibliotek w Książnicy: spotkanie z Katarzyną Groniec i warsztaty kulinarne z Markiem Zarembą
Bielsko-Biała w ogólnopolskim konkursie budowlanym. Dwie inwestycje walczą o głosy
[FOTO] Koniec wojny czy początek tragedii? Losy okolicznej ludności po II wojnie światowej
Książnica Beskidzka znów zaprasza po czytelniczą wyprawkę dla najmłodszych
Miasto szuka dostawcy prądu. Energia trafi do ponad 800 miejskich obiektów
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.










