Wiadomości

  • 18 lutego 2024
  • wyświetleń: 649

Skarbnica wiedzy online. Wyjątkowe zbiory regionalne w Książnicy Beskidzkiej

Książnica Beskidzka posiada niezwykle bogaty księgozbiór dotyczący historii naszego regionu. Dostęp do wielu materiałów historycznych i źródeł nie ogranicza się jedynie do budynku biblioteki - można go także znaleźć w bazie informacji regionalnej.

1IMG 20240117 120256744
fot. Książnica Beskidzka


Książnica Beskidzka wyszła naprzeciw potrzeb pasjonatów lokalnej historii i stworzyła bazę, na którą składają się:

  • Bibliografia Regionalna, która dokumentuje piśmiennictwo dotyczące naszego miasta i  powiatu, dostarczając informacji o historii, zabytkach, kulturze, szkolnictwie, życiu społecznym, gospodarczym i politycznym, zachowuje dorobek i osiągnięcia środowiska lokalnego;
  • Beskidzkie ABC, będące regionalną encyklopedią;
  • Datownik Regionalny, który w  sposób chronologiczny informuje o najważniejszych wydarzeniach z Bielska-Białej i okolic, wzbogacony o zbiór przysłów regionalnych oraz Regio-źródła, czyli zeskanowane dokumenty życia społecznego, wycinki, druki ulotne i okolicznościowe, fotografie, pocztówki, mapy, gromadzone w  Książnicy od lat 70.


Owe źródła informacji są dostępne poprzez stronę internetową Książnicy Beskidzkiej w zakładce Bazy Informacyjne.

kr / bielsko.info

źródło: Książnica Beskidzka

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.