bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 czerwca 2017
  • 26 czerwca 2017
  • wyświetleń: 5619

Eksperci ZUS będą czekać na pracowników oświaty

Za nami:

26 czerwca ZUS wspólnie ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego Okręgiem Śląskim organizuje "Dzień Otwarty dla Pracowników Oświaty".

W poniedziałek 26 czerwca w siedzibie ZUS w Bielsku-Białej do dyspozycji nauczycieli oraz szkolnej administracji obsługi będą eksperci ZUS.

- Serdecznie zapraszamy do skorzystania z możliwości konsultacji. Należy pamiętać o tym, że wchodzące w życie w październiku br. przepisy obniżające wiek emerytalny kobiet do 60 lat i mężczyzn do 65 lat będą miały istotne znaczenie również dla nauczycieli oraz pracowników oświaty - mówi Aldona Węgrzynowicz, regionalny rzecznik ZUS województwa śląskiego.

Nauczyciele, którzy w tym dniu odwiedzą oddziały ZUS w województwie śląskim będą mogli zapytać się m.in. o zasady przyznawania emerytur bez względu na wiek na podstawie art. 88 Karty Nauczyciela, uprawnienia do nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego, uprawnienia do emerytury z tytułu pracy w szczególnym charakterze, zasady przyznawania rekompensaty z tytułu pracy w szczególnym charakterze.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.