Wiadomości

  • 28 maja 2017
  • 29 maja 2017
  • wyświetleń: 10239

Najnowsze dane Urzędu Pracy: bezrobocie w Bielsku-Białej - 2,9%!

Stopa bezrobocia w Bielsku-Białej spadła poniżej 3%! Nasze miasto zalicza się do ścisłej czołówki miejscowości z najniższą stopą bezrobocia w kraju. Niższym bezrobociem może pochwalić się tylko pięć dużych polskich miast!

Powiatowy Urząd Pracy
Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej · fot. www.gimmaczekjaworze.pl


W kwietniu 2017 r., w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bielsku-Białej odnotowano spadek w ewidencji liczby bezrobotnych - o 410 osób w stosunku do miesiąca marca. Zarejestrowano 696 osób tj. o 159 osób mniej niż w miesiącu poprzednim, z czego 81,8% to bezrobotni powracający do rejestracji po raz kolejny.

Wśród nowo zarejestrowanych 56,7% stanowiły kobiety, 4,9% to osoby, które poprzednio nigdy nie pracowały. Zarejestrowało się również 77 osób posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.

Stopa bezrobocia na dzień 30.04.2017 r. - z odniesieniem do marca 2017 roku wynosiła (według ostatnich danych opublikowanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej):
  • w kraju 7,7% (spadek o 0,4%),
  • w województwie śląskim 6,2% (spadek o 0,3%),
  • w powiecie Bielsko-Biała 2,9% (spadek o 0,1%),
  • w powiecie bielskim 4,8% (spadek o 0,4%).


Warto w tym miejscu odnotować, że nasze miasto zalicza się do ścisłej czołówki miejscowości z najniższą stopą bezrobocia w kraju! Niższe bezrobocie ma tylko pięć polskich miast: Poznań, Sopot, Katowice, Wrocław i Warszawa oraz okręgi: wrocławski, poznański, kępiński i wolsztyński.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.