bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 10 marca 2017
  • wyświetleń: 4077

Ruszyła III edycja akcji "Rower Pomaga" w Bielsku-Białej

Fundacja ekologiczna "Arka" dziś na Placu Chrobrego wspólnie z uczniami bielskich szkół zainaugurowała ogólnopolską akcję "Rower Pomaga".

Start III edycji akcji "Rower Pomaga"
Start III edycji akcji "Rower Pomaga" w Bielsku-Białej · fot. materiały prasowe


- Podczas inauguracji przygotowaliśmy widowiskowy happening, podczas którego wspólnie z uczniami ułożyliśmy z 50 rowerowych kół, które mamy z recyklingu, ogromne rowerowe serce. Każde rowerowe koło symbolizuje rower, który w tym roku chcemy przekazać dzieciom. Po happeningu odbyły się warsztaty ekologiczne - mówi Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej "Arka".

Tradycyjnie akcja łączy tematykę ekologiczną z społeczną. Ekolodzy z "Arki" namawiają wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.RowerPomaga.pl, gdzie w specjalnym kalkulatorze można obliczyć, o ile ograniczamy emisji CO2, gdy tę samą odległość pokonujemy rowerem a nie samochodem.

rowerowe serce, rower pomaga
Podczas inauguracji odbędzie się happening, podczas którego ułożone zostanie ogromne rowerowe serce. · fot. materiały prasowe


- Za każde 30.000 wspólnie przejechanych na rowerach kilometrów dzięki sponsorom przekazujemy dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych ich wymarzony rower - dodaje Wojciech Owczarz.

Bielscy rowerzyści już mogą jeździć dla bielskich dzieci. Wpisując swoje kilometry na stronie rowerpomaga.pl zaznaczają cel „Jeździmy dla dzieci z Bielska-Białej” i rowery trafiają do placówek w naszym mieście.

- Zeszłoroczna akcja okazała się dużym sukcesem. Przejechaliśmy ponad 1 milion 200 tysięcy kilometrów na rowerach i rozdaliśmy dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych 60 wymarzonych rowerów. W akcji kilometry wpisało nam ponad 27 tysięcy uczestników - kończy prezes "Arki".

Akcję Rower Pomaga wspierają: Wojewódzki Fundusz ochrony Środowiska w Katowicach, Lasy Państwowe, Grupa Kęty, Zakład Gospodarki Odpadami, Murapol S.A, Aqua S.A.

Start III edycji akcji "Rower Pomaga"

BM / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.