bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 września 2016
  • wyświetleń: 7940

Zamiast mandatu kierowcy losowali zadania do wykonania - zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

21 września tego roku został ogłoszony przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego "Europejskim Dniem Bez Ofiar Śmiertelnych", dlatego też policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej postanowili w dość nietypowy sposób zwrócić uwagę kierowców na nierzadko tragiczne w skutkach konsekwencje brawury i nieodpowiedzialności na drodze.

Nietypowa akcja bielskiej drogówki - 21.09.2016 · fot. KMP Bielsko-Biała


Policjanci w towarzystwie straży pożarnej, Grupy Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża oraz… karawanu zatrzymywali kierujących popełniających wykroczenia drogowe na ulicy Kolistej i stawiali ich przed trudnym wyborem. Stróże prawa proponowali mandat karny za popełnione wykroczenie lub wylosowanie zadania, które należało wykonać.

Wszystkie zadania związane były z wcieleniem się w rolę jednego z przedstawicieli obecnych na miejscu służb i wykonaniu określonych czynności, które osoby te podejmują na miejscu zdarzenia drogowego.
Wyzwania obejmowały między innymi udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu, wyciąganie z samochodu nieprzytomnego kierowcy czy wygłoszenie na miejscu wypadku komunikatu oraz apelu do kierowców w obecności przedstawicieli mediów. Za jedno z najtrudniejszych zadań uznano przeniesienie noszy z "ciałem" ofiary wypadku do karawanu, w obecności rozpaczającej i próbującej nie dopuścić do tego rodziny.

W ciągu godzinnej akcji zatrzymano pięcioro kierujących: czworo za przekroczenie dozwolonej prędkości i jednego za brak świateł. Wszyscy podjęli rękawicę i świetnie poradzili sobie z wylosowanymi zadaniami.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj