Wiadomości

  • 9 marca 2016
  • 13 marca 2016
  • wyświetleń: 6180

Przebrali się za drzewa i zwierzęta

W sobotę pod hod hasłem "I love Puszcza" członkowie Vege Inicjatywy zorganizowali happening w obronie Puszczy Białowieskiej. W 2015 roku Nadleśnictwo Białowieża złożyło nowy "Plan urządzania lasu" ośmiokrotnie zwiększający pozyskanie drewna z tego terenu.

Happening w obronie Puszczy Białowieskiej - 12.03.2016 · fot. Marek Jaworek i Sylwia Cybulska


Podczas akcji można było podpisać petycję skierowaną do pani premier Beaty Szydło, a także zapoznać się z opinią Państwowej Rady Ochrony Przyrody, Komitetu Ochrony Przyrody PAN oraz Rady Naukowej Białowieskiego Parku Narodowego.

13 marca temat konieczności ochrony całej Puszczy Białowieskiej będzie kontynuowany podczas spotkania Bielskiej Kuchni Społecznej. - Od godziny 16.00 w Klubokawiarni Aquarium w Galerii Bielskiej BWA przy ul. 3 Maja 11 w Bielsku-Białej rozmawiać będziemy z Mariuszem Wierzgoniem z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska, Katedry Botaniki i Ochrony Przyrody Uniwersytetu Śląskiego. "Ostatni taki las" to temat przewodni niedzielnego spotkania - dodaje Katarzyna Chałas.

W listopadzie 2015 roku Nadleśnictwo Białowieża złożyło nowy "Plan urządzania lasu" ośmiokrotnie zwiększający pozyskanie drewna z tego terenu. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku w lutym 2016 roku wydała pozytywną opinię dotyczącą aneksu do planu urządzenia lasu w Nadleśnictwie Białowieża na lata 2012-2021 zwiększającą możliwość pozyskania drewna z 64 tyś m3 do 188 tyś m3. Teraz wszystko zależy od ministra środowiska Jana Szyszko.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.