bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 15 października 2011
  • 20 października 2011
  • wyświetleń: 2751

Mammografia pod Sferą

Za nami:

Od 17 do 20 października na parkingu Galerii Sfera w Bielsku po raz drugi w tym roku ustawiony będzie nowoczesny mammobus wykonujący bezpłatne badania piersi. Zapraszamy wszystkie panie w wieku 50 - 69 lat do skorzystania z okazji do zadbania o swoje zdrowie.

Mammografia, badanie piersi


Bielska akcja jest częścią ogólnopolskiego programu badań organizowanych przez firmę FADO - największego operatora mammobusów w Polsce. Badania prowadzone będą w dni powszednie w godzinach 9:00 - 19:00. Rejestracji należy dokonywać telefonicznie pod numerem 0-801 08 00 07 lub (58) 666 2 444. Na badanie należy przynieść dowód osobisty.

Panie w grupie wiekowej 50-69 lat mają możliwość wykonania bezpłatnej mammografii w ramach ogólnopolskiego programu przesiewowego. W mammobusie wykonywane są także badania prywatne dla pań spoza skryningu - wtedy wymagane jest zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do wykonania mammografii, a koszt badania wynosi 80 zł.

Mammografia (rentgenowskie badanie piersi) jest najbardziej skuteczną metodą w diagnostyce wczesnych zmian nowotworowych, co gwarantuje wyleczenie niemal w 100%. Jest to również bezpieczne badanie, przy użyciu minimalnej dawki promieniowania rentgenowskiego. Mammografię powinny regularnie wykonywać wszystkie kobiety po 35 roku życia.

adv / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.