Wiadomości

  • 30 listopada 2015
  • 7 grudnia 2015
  • wyświetleń: 6472

III Bieg Mikołajkowy - galeria

Świąteczny nastrój zapanował w sobotę na bielskim lotnisku. Punktualnie w południe ponad 300 zawodników wystartowało w III Biegu Mikołajkowym. To dotychczasowy rekord jeśli chodzi o liczbę uczestników.

III Bieg Mikołajkowy - 05.12.2015 · fot. bielsko.info


W zawodach pobiec mógł każdy, jeśli tylko ukończył 16 lat, posiadał aktualne badanie lekarskie oraz uiścił wpisowe 25 zł. To wystarczyło, aby zawalczyć o liczne nagrody, a przede wszystkim wziąć udział w dobrej świątecznej zabawie. Kryteriom oceny podlegały bowiem nie tylko umiejętności sportowe, ale również pomysłowe stroje, od których aż zaroiło się na terenach aeroklubu.

Mikołaje, renifery, diabełki i panterki - wprawieni biegacze i amatorzy. Wszyscy w świątecznym stylu pokonali 6-kilometrową trasę dwóch pętli wokół lotniska. Pierwszy do mety dotarł zeszłoroczny zwycięzca Biegu Mikołajkowego - Mikołaj Ciurla z Wilkowic, który przebiegł w czasie 18 minut i 16 sekund.

III Bieg Mikołajkowy - 05.12.2015
III Bieg Mikołajkowy - 05.12.2015 · fot. bielsko.info


- Trasa nie była łatwa, a po drugiej stronie lotniska mocno wiało - przyznał na mecie. Liczne nagrody oraz upominki dla zawodników. Impreza zorganizowana została przez Agencję Sportu i Reklamy Andrzej Filipiak oraz Szkolę Pływania Nemo z Bielska-Białej. Jak informuje Robert Pietrzak, Bieg Mikolajkowy nie jest dochodowy, a koszty wpisowego w całości pokrywają koszty organizacji.

- Przy organizacji biegu pracuje 20 osób. Mamy lekarza ze Szpitala św. Łukasza, który zabezpiecza zawody, a także licznych sponsorów, którzy ufundowali nagrody. Reszta pieniędzy przeznaczona jest na opłacenie ekipy technicznej, biura zawodów oraz tego wszystkiego, co zawodnicy mają w pakiecie, czyli posiłku, wody i gorącej herbaty - mówił właściciel Szkoły Pływania Nemo.

III Bieg Mikołajkowy - 05.12.2015
III Bieg Mikołajkowy - 05.12.2015 · fot. bielsko.info


Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. W pierwszym biegu wystartowało 180 osób, w drugim było ich już 286, a w tegorocznym odnotowano aż 415 zgłoszeń ( nie wszyscy jednak stanęli na starcie). Robert Pietrzak przyznaje, że chętnych każdego roku przybywa, ale w końcu nieuniknione będą pewne ograniczenia.

- Impreza zyskuje na popularności. Przypuszczamy, że w przyszłym roku przekroczymy 500 zgłoszeń. Obawiamy się, że na terenie lotniska będzie to końcówka możliwości, ponieważ nie jesteśmy w stanie tutaj pomieścić więcej ludzi i prawdopodobnie od przyszłej imprezy ograniczymy ich ilość - zaznaczył. Jak dalej poinformował, na organizacji Biegu Mikołajkowego się nie kończy i już niebawem odbędzie się największa zimowa impreza - II Mistrzostwa Bielska-Białej w Amatorskich Biegach Narciarskich.

as / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.