Wiadomości

  • 3 czerwca 2024
  • 5 czerwca 2024
  • wyświetleń: 2836

#AktywnaŚroda u źródeł potoku Mraźnica. Zapraszamy na ciekawą wycieczkę MTB

W środę, 29 maja w ramach akcji #AktywnaŚroda wybraliśmy się na pętlę przez Magurkę, Czupel, Międzybrodzie Bielskie i Gaiki. Trasa była miejscami umiarkowanie trudna i podobnie będzie w tym tygodniu, więc na wycieczkę MTB zapraszamy osoby z przynajmniej średnimi umiejętnościami jazdy na rowerze po górach. Wszystkie szczegóły znajdziecie poniżej. Bardzo prosimy się z nimi dokładnie zapoznać by uniknąć nieporozumień.

Aktywna środa
W środę, 29 maja zrobiliśmy piękną trasę o długości ok. 35km i ponad 1200m przewyższenia. W tym tygodniu długość i ilość przewyższania będą zbliżone · fot. sid / bielsko.info


Idea akcji #AktywnaŚroda z bielsko.info jest już naszym stałym czytelnikom znana. Chodzi o wstanie z wygodnego domowego fotela i zrobienie czegoś dla siebie - dla własnego zdrowia i ogólnej rozrywki. Akcja ma zadanie promować zdrowy i aktywny styl życia, a udział w niej jest zupełnie darmowy. Jedyny koszt jaki musi ponieść uczestnik, to ewentualne wypożyczenie sprzętu, jeśli takowego nie ma, a jest akurat potrzebny (mamy tu na myśli wycieczki skiturowe i rowerowe). Tutaj z pomocą przyszła nam firma Pamirbike z Bielska-Białej, która na akcję #AktywnaŚroda udostępnia zasoby swojej szczyrkowskiej wypożyczalni z bardzo dużym rabatem. Do akcji włączył się także Łukasz Zacny, autor bloga Szlakami naszego życia, który aktywnie promuje wszelkie aktywności związane z turystyką. Zimą chodziliśmy na skiturach. Później spacerowaliśmy po górach i teraz wiosną przyszedł czas na wycieczki rowerowe.

Na wstępie informacja dla tych, którzy mają swój elektryczny rower górski i chcieliby dołączyć. Jak to zrobić? To proste!

Prosimy o informację na adres aktywnasroda@bielsko.info, że macie swój rower elektryczny i dołączacie do nas. Prosimy także dołączyć do wiadomości swój numer telefonu. Serdecznie zapraszamy i widzimy się o 17.45 na ul. Bystrzańskiej 29, pod sklepem rowerowym Pamirbike. Musicie wybaczyć ale nie czekamy na spóźnialskich. Wyjazd punkt 18.00.


Jeśli natomiast nie masz swojego sprzętu, możesz go zarezerwować pod numerem telefonu +48501504999. Rezerwacji można dokonać najpóźniej do środy, do godziny 15.00. Ilość rowerów w wypożyczalni jest ograniczona i na najbliższą środę przygotowane są:

  • 2 szt. rowerów w rozmiarze XL (185cm wzrostu i więcej)
  • 6 szt. rowerów w rozmiarze L (175-185cm wzrostu)
  • 6 szt. rowerów w rozmiarze M (160-175cm wzrostu)


Rowery elektryczne z pełnym zawieszeniem na ten dzień są dostępne w cenie 99zł (normalny koszt wypożyczenia roweru eklektycznego to ponad 200zł). W cenie jest możliwość wypożyczenia kasku jeśli ktoś nie ma swojego. Każdy rower będzie miał lampki, bo końcówkę trasy pojedziemy po ciemku i w tym tak naprawdę cała frajda, ale tutaj dodatkowa i bardzo ważna informacja! Prosimy zabrać sobie dodatkowe źródło światła (np. czołówka, dodatkowa lampka na kierownicę lub zwykła latarka, która łopatologicznie można przyczepić taśmą do kierownicy). Ważne żeby sprzęt święcący wytrzymał na baterii około godziny. Podczas składania zamówienia na rower prosimy skonsultować z wypożyczalnią godzinę odbioru i szczegóły związane m.in. z kaskiem, rozmiarem roweru itp.

Jeśli już dokonaliście rezerwacji, także prosimy o wiadomość na adres aktywnasroda@bielsko.info, gdzie zaznaczcie, że macie rower z wypożyczalni i dopiszcie swój numer telefonu (mimo tego, że był podawany podczas rezerwacji sprzętu).

Jaka trasa?O 18.00 ruszamy spod sklepu Pamirbike przy ul. Bystrzańskiej 29 w Bielsku-Białej i kierujemy się w stronę masywów Magurki Wilkowickiej i tutaj będzie pewne zaskoczenie. Będziemy jechać drogami, które są znane tylko nielicznym. Udamy się w rejon źródeł straceńskiego potoku Mraźnica i znajdziemy ukryty w lesie wodospad, do którego nie prowadzi żaden szlak turystyczny. Jak grupa będzie zwarta i starczy nam czasu, to poszukamy ukrytego w lesie małego jeziorka z błękitną wodą. Nie pojedziemy nigdzie daleko, ale będzie co kręcić - trasa będzie zbliżona pod względem trudności i długości do tej, którą pokonaliśmy w ubiegłym tygodniu. To ok. 30-35km i dobrze ponad 100m przewyższenia. Miejscami podjazdy i zjazdy będą strome. Część trasy będzie już w półmroku lub po ciemku. Konieczne dodatkowe oświetlenie. Specjalnie wytłuściliśmy tekst w najważniejszych miejscach, by każdy doczytał i później nie był zaskoczony.Powrót pod sklep planujemy około godziny 21.00. Jest to godzina orientacyjna, a czas będzie zależeć o tempa grupy i tego czy po drodze będą jakieś przygody (np. przebita opona czy urwany łańcuch itp.).

Nie ma precyzyjnych prognoz pogody na środę. Może być różnie. Liczymy, że będzie ładnie. W przypadku pogorszenia prognoz lub innych nieplanowanych wydarzeń, które wpłyną na wycieczkę, będziemy informować zapisanych uczestników w formie SMS, dlatego ważny jest dla nas numer telefonu przy zgłoszeniu. Osoby, które się nie zapisały nie będą wiedzieć jaki jest dokładny plan wydarzeń. Do zobaczenia!

Jak się ubrać?Ciepło, wygodnie i wodoodpornie, a jednocześnie w miarę przewiewnie. Pamiętajcie, że po zmroku w górach jest znacznie chłodniej niż w mieście. Na rowerze elektrycznym także się zmęczymy, więc warto zapewnić sobie odpowiednią termikę ciała. Do plecaka warto włożyć dodatkową ciepłą bluzę, kurtkę przeciwdeszczową, drugi komplet cieplejszych rękawiczek i coś co można założyć pod kask (np. czapkę, bandankę czy chustę). Pamiętajcie, że lepiej się ubrać jak jest chłodno, niż zgrzać (spocić) i później się rozbierać, a później zaliczyć tydzień L4 leżąc w łóżku z gorączką. Będziemy brudni nawet jeśli wcześniej dłuższy czas nie padało, więc jeśli ktoś pod wypożyczalnie podjeżdża samochodem, to zdecydowanie polecamy zabrać coś do przebrania żeby nie pobrudzić foteli.

Co ze sobą zabrać?Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, to trzeba mieć ze sobą dodatkowe źródło światła. Do plecaka warto włożyć butelkę z wodą mineralną (litr w zupełności powinien wystarczyć ale to oczywiście kwestia indywidualnych predyspozycji), może być coś ciepłego w termosie, coś na ząb (np. czekoladę), naładowany telefon z zainstalowaną oraz skonfigurowaną aplikacją GOPR "Na ratunek". Polecamy zabrać ze sobą zapasową dętkę i podstawowe narzędzia jeśli ktoś takowe ma. Każdy uczestnik wycieczki ma mieć kask (własny lub wypożyczony). Koniecznie trzeba zabrać ze sobą dobry humor i chęci do spędzania w ciekawy sposób tego środowego popołudnia. Zapraszamy!

sid / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Aktywna środa z bielsko.info" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Aktywna środa z bielsko.info

Zapraszamy Was na wspólne aktywne spędzanie czasu. Brak sprzętu i doświadczenia nie stanowi problemu. Pomyśleliśmy o jednym i drugim. W każdą środę o godzinie 17.45 spotykamy się w wyznaczony miejscu i wspólnie ruszamy się poruszać. Latem rowery, zimą skitury lub górskie wędrówki. Partnerami akcji jest firma Pamirbike i blog Szlakami naszego życia. Udział w akcji #AktywnaŚroda jest darmowy i ma za zadanie promować zdrowy styl życia. Zapisy - aktywnasroda@bielsko.info. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Aktywna środa z bielsko.info" podaj