bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 listopada 2015
  • wyświetleń: 5381

Podwójny jubileusz w spółce Aqua

W ubiegły piątek bielska spółka wodociągowa Aqua świętowała jubileusz 25-lecia istnienia. Wydarzenie to zbiegło się w czasie z inną okrągłą rocznicą - 120-leciem wodociągów w naszym mieście.

Podwójny jubileusz w spółce Aqua - 20.11.2015 · fot. UM Bielsko-Biała


Uroczysta gala z okazji podwójnego jubileuszu odbyła się w Bielskim Centrum Kultury. W jej trakcie były nie tylko okolicznościowe wystąpienia ale uhonorowano także zasłużonych pracowników Aqua S.A. Galę uświetnił występ zespołu Golec uOrkiestra.

- Zanim w 1990 roku pojawiła się AQUA S.A. wodociągami zarządzano na różne sposoby. Przemiany ustrojowe po 1989 roku legły u podstaw powstania lokalnej spółki, która miała rozwiązać lokalne problemy dbając o pomyślność lokalnej społeczności. Mijające w tym roku 25-lecie działalności to czas, który pozwolił spółce okrzepnąć i stać się jednym z liderów wśród przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych w Polsce. Osiągnięte w tym czasie przez Spółkę rezultaty dają podstawę do świętowania tego jubileuszu - podkreślił wiceprezes spółki Zbigniew Szymański

- Najlepszym dowodem stałego i dynamicznego rozwoju spółki jest zakończony w ubiegłym roku ogromny projekt inwestycyjny, w ramach którego skanalizowanych zostało siedem dzielnic naszego miasta. Najważniejszym efektem tej wartej ponad 100 milionów złotych i realizowanej przez pięć lat inwestycji jest to, że w tej chwili ponad 98% bielszczan posiada dostęp do kanalizacji. Podkreślić należy, że we wszystkich swoich działaniach spółka zawsze kierowała się i kieruje dobrem środowiska. Dlatego w przedsiębiorstwie stosuje się innowacyjne technologie uzdatniania wody i nowoczesne metody oczyszczania ścieków. Aqua wykorzystuje także na szeroką skalę odnawialne źródła energii - powiedział prezydent Jacek Krywult.

Warto dodać, że z okazji jubileuszu ukazało się drugie, uzupełnione wydanie książki „Wodociągi i kanalizacja w Bielsku-Białej. W 120. rocznicę uruchomienia wodociągu w Bielsku (1895-2015)". Praca składa się z dwóch części. Pierwsza historyczna autorstwa Piotra Keniga obejmuje okres do 1 lipca 1991 roku. Część współczesna została napisana przez zespół pracowników AQUA S.A. Książka powstała przy współpracy z Muzeum Historycznym w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.