Sport

  • 19 lutego 2019
  • 25 lutego 2019
  • wyświetleń: 2078

Charytatywny turniej "Gramy dla Oskara" w Kaniowie

W finale Charytatywnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej "Gramy dla Oskara" spotkały się drużyny Black Game Team i Daszyńskiego. Lepszy w tym starciu okazał się Black Game Team i to on odebrał najcenniejszy puchar, natomiast w meczu o trzecie miejsce Wyborowy Squad pokonał Orły Harnasia.

Charytatywny turniej "Gramy dla Oskara" w Kaniowie
fot. gminabestwina.info


Nie wyniki meczów były najważniejsze, a cel jaki przyświecał zorganizowaniu tego Turnieju. Już wielokrotnie różne środowiska, a często zupełnie obce osoby z ogromnym sercem i zaangażowaniem angażowały się w zorganizowanie pomocy potrzebującym.

Absolwent BBTS Podbeskidzie, a od 2017 sędzia piłkarski w beskidzkim regionie - 21-letni Oskar Harężlak od 8 lat choruje na pierwotne niedobory odporności, dlatego regularnie, co kilka tygodni, musi być poddawany przetaczaniu immunoglobulin i jest pod stałą opieką immunologa klinicznego w Krakowie. Kiedy latem 2018 roku Oskar poczuł się znacznie gorzej wydawało się, że to efekt wieloletniej choroby, a nie zapowiedź czegoś dużo poważniejszego. Doraźne działania nie przynosiły efektu. Początkiem października musiał położyć się w szpitalu uniwersyteckim w Krakowie. Tu przeszedł szereg badań, w tym biopsję płuc, której wyniki w połowie grudnia pozwoliły w końcu postawić dramatyczną diagnozę: chłoniak agresywny. Obecnie Oskar otrzymuje immunochemioterapię, zaplanowaną na 8 cykli.

Na taki "wyrok" nie mogli pozostać obojętni przyjaciele, koledzy, dalsi i bliżsi znajomi, jak również ci, którzy wrażliwi są na ludzką tragedię.

Kolegium Sędziów w Bielsku-Białej postanowiło zorganizować turniej charytatywny "Gramy dla Oskara". Jest mi niezmiernie miło, że odbył on się właśnie w Kaniowie, honorowy patronat objął nad nim wójt gminy Bestwina Artur Beniowski, a jednym z organizatorów był kierownik Referatu Sportu i Promocji Łukasz Wojsław, zresztą członek Kolegium Sędziów i kolega z boiska Oskara Harężlaka. O promocję Turnieju zadbał, zwłaszcza poprzez portale społecznościowe, sędzia Mateusz Szczepańczyk, wspierało go wielu innych kolegów - sędziów, na pewno nie sposób ich tutaj wszystkich wymienić. Świetną "robotę" wykonali również ksiądz Jacek Pędziwiatr oraz lokalne portale internetowe i rozgłośnie radiowe.

Więcej zdjęć na http://gminabestwina.info

aka / bielsko.info

źródło: gminabestwina.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.