bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Rozrywka

  • 5 maja 2015
  • wyświetleń: 1132

Audiodeskrypcja spektaklu Banialuki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj

W czwartek, 30 kwietnie na terenie Teatru Lalek Banialuka Fundacja TVNET dokonała rejestracji przedstawienia Agaty Sowy „Czerwony Kapturek”. Niepozbawione humoru widowisko, w którym wszystkie postaci grają aktorzy w żywym planie, a plastyczna scenografia oraz maski i lalki wprowadzają w bajkową atmosferę zostało wybrane spośród wielu widowisk dla dzieci i młodzieży z całej Polski.

Zarejestrowany materiał zostanie przekazany audiodeskryberowi, którego zadaniem będzie stworzenie opisu. Z pomocą niewidomego asystenta przetestuje on przygotowany tekst, a na koniec materiał zostanie nagrany. Gdy powstanie pierwsza wersja, do testów zaproszona zostanie grupa osób niewidomych, która oglądając materiał wideo za pomocą Internetu, będzie mogła się z nim zapoznać i wyrazić opinię. Uwagi zostaną przekazane do audiodeskrybera - w ten sposób, dzięki konsultacjom, powstanie ostateczna wersja tekstu.

Czerwony Kapturek
Przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek" w Teatrze Banialuka. · fot. T. Sylwestrzak


Audiodeskrypcja „Czerwonego kapturka” jest częścią projektu „Audiodeskrypcja przez Internet teatru dla dzieci i młodzieży z wadą wzorku”. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszonych zostało sześć teatrów z całej Polski. Premiera audiodeskrybowanego spektaklu odbędzie się na początku przyszłego sezonu teatralnego. Następnie widowiska zostaną udostępnione osobom niewidomym i słabo widzącym poprzez stronę internetową audiodeskrybowane.pl.

BM / bielsko.info, źródło: Teatr Lalek Banialuka

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Banialuka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj