bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 13 marca 2015
  • 19 marca 2015
  • wyświetleń: 1589

O Australii w New Restaurant

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pub Restauracja Dworek" podaj

Za nami:

W czwartek, 19 marca uczestnicy wernisażu wystawy i spotkania podróżniczego usłyszą o Lady Austarlii, o jej Duchu, jej Ruchu, Śnieniu, Lśnieniu, o zakamarkach jej zmysłowości. Także o tym, co się dzieje w głowie podróżnika, kiedy z zewnątrz wchodzi w ten świat.

Majestatyczne piękno australijskiej ziemi woła i przywabia niespokojne duchy. Australia widziana oczami Marka Tomalika to ziemia wielkich kontrastów i możliwości, wciągająca i rzucająca wyzwania, kusząca niby syrena i wymagająca całkowitego oddania. W wędrówce przez interior, gdzieś na zachód od Alice Springs, towarzyszy mistyczna poezja Williama Blake’a, muzyka i języki Aborygenów. „Lady Australia” to także tytuł zjawiskowej książki o najmniejszym kontynencie świata. To osobliwe podsumowanie ćwierć wieku podróży i fascynacji Australią.

Wernisaż wystawy i spotkanie podróżnicze pt. „Lady Australia” odbędą się w czwartek, 19 marca o godzinie 19.00. Wstęp 10 zł/os. Konieczna rezerwacja miejsc.

O Australii w New Restaurant


Marek Tomalik - podróżnik, dziennikarz prasowy i radiowy, z wykształcenia geolog. Pasjonat i znawca Australii, do której jeździ systematycznie od 1989 roku. Organizuje wyprawy duchowo-przygodowe w Outback i inne dzikości świata. Twórca i organizator 23. edycji Festiwalu Podróżników „Trzy Żywioły” oraz wielu innych imprez artystycznych. Menadżer zespołów rockowych. Pisze o podróżach i muzyce. Stały współpracownik National Geographic i Jazz Forum. Autor książek o podróżach.

Przez 15 lat prowadził w Radiu Kraków program podróżników „Globtroter”, przez kilka miał stałą rubrykę w Przekroju „Nastaw uszu”. Zasiadał w jury Travelerów - prestiżowych nagród przyznawanych przez National Geographic, prowadził obrady kapituły Trzech Żywiołów. Dwukrotny laureat Kolosów. Znawca rynku nieruchomości. Australia to jego „miejsce na ziemi”, zawsze jednak wraca w Karpaty. Od 2013 roku prowadzi spotkania z podróżnikami w Dworek New Restaurant. Więcej: www.australia-przygoda.com i www.wsednosprawy.pl.

BM / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Pub Restauracja Dworek

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pub Restauracja Dworek" podaj