Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Rozrywka

  • 23 października 2013
  • 29 grudnia 2013
  • wyświetleń: 2526

Wystawa prac Romy Ligockiej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum" podaj

Za nami:

Muzeum w Bielsku-Białej - Galeria im. Księcia A.J. Sułkowskiego, Galeria Strzelnica - zaprasza na wystawę malarstwa oraz projektów kostiumów scenicznych Romy Ligockiej.

muzeum, wystawa


Na ekspozycję składają się 84 prace malarskie artystki, począwszy od jej czasów studenckich w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, aż po współczesność.

Aneksem do wystawy jest prezentacja dorobku kostiumologicznego malarki, złożonego z 33 prac. Do tych najznamienitszych należą projekty do filmu Sławomira Mrożka "Powrót", sztuki Petera Turriniego "Zero, Zero", dramatu Maksima Gorkiego "Na dnie" oraz opery Dymitra Szostakowicza "Katarzyna Izmajłowa".

Muzeum przygotowało także pierwszy w karierze artystki album jej malarstwa, w którym zaprezentowane zostały kolorowe reprodukcje 63 dzieł malarskich, podzielone na "Prace wczesne", "Sceny z życia", "Kobiety i anioły" oraz "Świadectwa". W formie aneksu dołączono 28 projektów kostiumów.

Ekspozycję można oglądać w Zamku książąt Sułkowskich (Galeria im. Księcia A.J. Sułkowskiego, Galeria Strzelnica, ul. Wzgórze 16). Istnieje także możliwość nabycia albumu w kasie Muzeum.

Wystawa potrwa do 31 grudnia.

lik / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Muzeum

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.