bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 20 lutego 2013
  • 12 marca 2013
  • wyświetleń: 2233

Stare Kino w Starym Zamku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum" podaj

Za nami:

Z cyklu "Stare Kino w Starym Zamku" bielskie Muzeum - Zamek Sułkowskich zaprasza 12 marca na drugą część filmu "Zapomniane Gwiazdy" - Jeanne Moreau. Początek projekcji o godzinie 17.00. Spotkania poprowadzi Stanisław Janicki.

Jeanne Moreau
12 marca w Zamku Sułkowskich druga część filmu "Zapomniane Gwiazdy" - Jeanne Moreau.


Jeanne Moreau jest aktorką teatralną, filmową oraz piosenkarką. Obdarzona jest talentem i elegancją, niebanalną urodą i intrygującą osobowością. Stała się jedną z najbardziej popularnych i najczęściej angażowanych gwiazd francuskiego kina.

Przełom w jej karierze nastąpił w 1958, gdy zagrała w dwóch głośnych, nagradzanych i szeroko wówczas dyskutowanych filmach Louisa Malle'a: Windą na szafot i Kochankowie. Dzięki nim stała się gwiazdą pierwszej wielkości i symbolem seksu.

Od początku lat 60. grała u największych mistrzów światowego kina. Zajmowała się również reżyserią teatralną i filmową, a także produkcją filmów.

Mimo swojego wieku nie zrezygnowała z grania i wciąż pojawia się na srebrnym ekranie (np. w Czasie, który pozostał François Ozona lub w filmach Amosa Gitai).

lik / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum" podaj