bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 19 lutego 2013
  • 28 lutego 2013
  • wyświetleń: 2804

Wystawa prac Piotra Naliwajko

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum" podaj

Za nami:

Do 3 marca w bielskim Muzeum Techniki i Włókiennictwa, trwa wystawa obrazów wielkoformatowych Piotr Naliwajko - "Kilka procent".

piotr naliwajko
Piotr Naliwajko, Perła, 90X65, 2003


- Piotr Naliwajko jest malarzem nowoczesnym. Odwołuje się do realizmu nie ze względu na konserwatywne podejście do malarstwa, ale z uwagi na warsztat, który pozwala mu ze swobodą studiować cielesność, przedstawiać ją i przez jej pryzmat patrzeć na świat.

Jest wnikliwym portrecistą. Bardzo rzadko i niechętnie korzysta ze zdjęć. Najczęściej maluje korzystając z żywych modeli, z którymi prowadzi niekończące się rozmowy. Nie uznaje malarstwa bezproblemowego, czysto dekoracyjnego, ani też takiego, które lekceważy rysunek. […]

Artysta nie tylko wchodzi w dialog z przeszłością, z dawnymi mistrzami, ale zadaje pytania o przeszłość, o współczesność, jest komentatorem, wędrowcem po drogach duszy ludzkiej, poszukiwaczem prawdy o człowieku, dającym wyraz fascynacji kobiecością, relacjami międzyludzkimi, kondycją człowieka… i spotkaniem historii z teraźniejszością - Jacek Kurek.

Wystawa przeznaczona dla osób powyżej 15-go roku życia.

lik / bielsko.info
źródło: Muzeum w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum" podaj