bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 25 czerwca 2012
  • 29 czerwca 2012
  • wyświetleń: 1940

Jose Torres & Havana Dreams

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "2BE & Magnum Pub" podaj

Za nami:

Jose Torres & Havana Dreams wystąpi w Bielsku. Na koncert zaprasza 29 czerwca (piątek) Magnum Pub.

magnum


Jose Torres, to artysta pochodzący z Kuby, wirtuoz instrumentów perkusyjnych od wielu lat zamieszkały na stałe w Polsce.

Współpracował z wieloma gwiazdami estrady m.in. Marylą Rodowicz, Kayah, Ewą Bem, Urszulą, Maanam-em, Ryszardem Rynkowskim, Stanisławem Soyką, Grzegorzem Ciechowskim, Raz Dwa Trzy, Mietkiem Szcześniakiem, Blue Cafe i wieloma innymi.

Koncertował i nagrywał również z czołówką muzyków jazzowych: Tomaszem Stańko, Wojciechem Karolakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Jarosławem Śmietaną, Leszkiem Możdżerem.

Od ponad 25 lat zajmuje pierwsze miejsce w ankiecie na najpopularniejszego muzyka roku w kategorii „instrumenty perkusyjne”, którą corocznie organizuje najstarsze i najbardziej renomowane czasopismo muzyczne „Jazz Forum”.

W księgarniach ukazała się autobiograficzna książka pt. ”Salsa na wolności”. Na zlecenie Telewizji Polskiej powstał film dokumentalny o Jose, wyreżyserowany przez dokumentalistkę Marię Zmarz - Koczanowicz zatytułowany ”Moja Kuba, moja Polska”.

Jose prowadzi pierwszą w Polsce autorską audycję radiową ( Radio Ram 89,8 ) poświęconą muzyce kubańskiej, w której prezentuje zarówno nagrania archiwalne jak i współczesną twórczość kubańskich Artystów.

lik / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

2BE & Magnum Pub

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "2BE & Magnum Pub" podaj