bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Rozrywka

  • 29 maja 2012
  • 31 maja 2012
  • wyświetleń: 2514

Festyn „O uśmiech dziecka"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej" podaj

Ponad 700 dzieci z osiemnastu przedszkoli, szkół i placówek oświatowych Bielska-Białej, Czechowic-Dziedzic i Pszczyny wzięło 30 maja udział w ósmym festynie integracyjnym „O uśmiech dziecka” zorganizowanym przez Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej.

dzieci, festyn, Kolegium
Festyn odbędzie się 30 maja, na obiektach sportowych BTS Rekord


Festyn jest formą podziękowania dzieciom i szkołom, w których studenci Kolegium odbywają swoje praktyki. W tym roku - ze względu na zbliżające się Euro 21012 - motywem przewodnim festynu była piłka nożna, a partnerem imprezy - TS Podbeskidzie.

Swoją obecnością festyn zaszczycili poseł Stanisław Szwed, wicestarosta bielski Grzegorz Szetyński, dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach Ewa Baran, dyrektor Miejskiego Zakładu Oświaty Jan Solich i Naczelnik Wydziału Kultury Fizycznej i Sportu Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej Ryszard Radwan.

Jednak najbardziej oczekiwanymi gośćmi byli trener Podbeskidzia Robert Kasperczyk oraz czołowi piłkarze występującej w ekstraklasie drużyny - Bartłomiej Konieczny iSylwester Patejuk. Dzieci przywitały całą trójkę gorącym aplauzem oraz gromkim okrzykiem znanym ze stadionu: „Idzie, Idzie Podbeskidzie”.

Trener Robert Kasperczyk witając się z uczestnikami festynu powiedział, że zawsze bardzo chętnie bierze udział w tego typu imprezach. Zwrócił także uwagę na to, iż festyn organizowany przez Kolegium to jedna z największych tego typu imprez w Bielsku-Białej. Podziękował wszystkim za gorące przyjęcie i zaprosił do kibicowania Podbeskidziu. Każda z placówek uczestniczących w festynie otrzymała z rąk trenera okolicznościowy plakat TS Podbeskidzie oraz piłkę z podpisami wszystkich zawodników.

Potem nastąpił czas zabawy. Dzieci mogły wziąć udział w ponad 20 konkurencjach rekreacyjnych. W tych związanych z piłką nożną uczestnikom pomagali młodzi piłkarze ze Szkół Mistrzostwa Sportowego BBTS Podbeskidzie oraz BTS Rekord. Pozostałe zabawy - zawody siłaczy, łapanie „byka" na lasso, łowienie rybek czy przejście przez labirynt - prowadzili studenci bielskiego Kolegium.

Na każdego uczestnika czekał też posiłek oraz niespodzianki, wśród których królowały gadżety TS Podbeskidzie. Zabawę uświetniły także pokazy: wyposażenia policji i Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz pierwszej pomocy. Cały czas wśród uczestników przebywali trener Kasperczyk oraz piłkarze Górali”, dzięki czemu każdy młody kibic mógł zdobyć autograf swoich ulubieńców. Nie zabrakło też takich, którym udało się wymienić z piłkarzami kilku podań.

Wspaniała atmosfera oraz mnóstwo atrakcji sprawiły, że kilka godzin festynu upłynęło wszystkim bardzo szybko. Kolejny festyn „O uśmiech dziecka” już za rok.

Jarosław Zięba / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej" podaj