Reklama

Rozrywka

  • 2 stycznia 2012
  • 16 lutego 2012
  • wyświetleń: 2591

Wystawa prac Doroty Nowak

Za nami:

Do 29 lutego, Muzeum w Bielsku - Białej zaprasza na wystawę grafiki artystycznej Doroty Nowak - "Przestrzenie cielesności".

Wystawa, Dorota Nowak
fot. Dorota Nowak


Artystka ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, dyplom magistra sztuki uzyskała w 2003 roku w zakresie grafiki warsztatowej.

Obecnie pracuje w Katedrze Grafiki na Wydziale Artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na stanowisku adiunkta w Pracowni Sitodruku prof. Waldemara Węgrzyna. Stopień doktora sztuk plastycznych w dziedzinie: sztuki piękne uzyskała w 2009 roku.

Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także laureatką wielu nagród na międzynarodowych przeglądach graficznych.

Uczestniczyła w ponad sześćdziesięciu wystawach zbiorowych o charakterze międzynarodowym min.: w Hiszpanii, Rosji, Chinach, Japonii, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Portugalii, Szwecji, Bułgarii, Niemczech. Autorka dziesięciu wystaw indywidualnych.

lik / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum" podaj