bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 28 grudnia 2011
  • 3 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 2844

Wystawa "Piękno dotyku"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum" podaj

Za nami:

Do końca kwietnia, Muzeum w Bielsku - Białej zaprasza na multisensoryczną wystawę „Piękno dotyku”.

Wystawa piękno dotyku
fot. Muzeum w Bielsku- Białej


Wystawa prezentuje wierne kopie, w większości w skali 1/1, słynnych rzeźbiarskich i architektonicznych dzieł sztuki, od antyku po renesans, pochodzące z włoskiego Muzeum Dotyku im. Homera w Ankonie.

Wystawa daje możliwość „odbioru sztuki” osobom niewidzącym, niedowidzącym oraz posiadającym wszelkie ograniczenia poznawcze. Jest propozycją niwelowania barier, z którymi spotykamy się w muzeach, poprzez ekspozycję dzieł, których „…nie zabrania się dotykać, ale to nie oznacza, że zabrania się patrzeć.’’

Zwiedzający będą mieli okazję do bezpośredniego kontaktu z takimi słynnymi dziełami jak m. in. Wenus z Milo, Wilczyca kapitolińska, Nike z Samotraki, Dawid czy Pieta Michała Anioła oraz makietami rzymskiego Panteonu i greckiego Partenonu.

Wystawa w Galerii MT Muzeum w Bielsku-Białej mieszczącej się w Muzeum Techniki i Włókiennictwa zorganizowana została we współpracy z Muzeum Śląskim w Katowicach, gdzie miała miejsce jej pierwsza odsłona w Polsce.

lik / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum" podaj