Reklama

Rozrywka

  • 9 października 2015
  • 20 listopada 2015
  • wyświetleń: 2484

Koncert zespołu Leniwiec

Za nami:

W piątek, 20 listopada do czechowickiej Galicji zawita jeden z najważniejszych zespołów polskiej sceny punk rockowej - Leniwiec. Wystąpią również Rastafajrant i Fenix 56.

Początek koncertu o godzinie 18.00. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w pubie "Galicja" w Czechowicach-Dziedzicach, przy ul. Sobieskiego 34.Leniwiec gra melodyjną, czadową mieszankę punk-rocka, reggae i ska wzbogaconą dźwiękami saksofonu, akordeonu i puzonu. Dochodzą do tego zazwyczaj zaangażowane i polityczne, ale czasem też zupełnie niepoważne, teksty. Muzyka w ich wykonaniu to nie tylko mocne hasła o sprawach, które uważają za słuszne i ważne, ale też zabawa, dowcip i humor.

Grupa powstała w 1994 roku w Jeleniej Górze, a tworzą ją: Agnieszka "Agis" Szpargała - sax, wokal, Zbigniew "Mucha" Muczyński - wokal, gitara, Paweł "Cyna" Nykiel - puzon, akordeon, chórki, Paweł "Rusek" Wrocławski - gitara, Jakub "Pepesza" Matusiak - perkusja, chórki
Wojciech "Winial" Wiktorski - bas, chórki. Zespół ma na swoim koncie setki koncertów w Polsce, Niemczech, Czechach, Danii, Finlandii, Austrii, na Litwie i na Słowacji.

Przed Leniwcem zagrają:

Rastafajrant - projekt założony w Cieszynie w połowie 2015 roku przez muzyków współpracujących wcześniej wspólnie w nieistniejącym już zespole DZIOŁO. Grupa gra muzykę z pogranicza ska, reggae i rocka. Zespół jest w trakcie rejestrowania swojego premierowego materiału i rozpoczyna intensywne koncertowanie po całej Polsce.

Rastafajrant tworzą: Sebastian Kret - gitara (De Press, Dawid Kwiatkowski, Patryk Kumór, Dzioło, The Pryzmats), Grzegorz Kozioł - wokal/melodyka (Dzioło, FMM, Shwagier&Shwagier), Krzysztof Pszczółka - instr. perkusyjne (Dzioło, David Fly, Natasza Ptakova), Kuba Michnik - bass (Usta Ćmy).

Fenix 56 - nazywamy się Fenix-56. Pochodzimy ze słonecznego południa Polski - granicznego Cieszyna. Gramy energiczny i radosny pop-punk, od lat inspirując się takimi znanymi zespołami tego gatunku jak: Blink 182, Green Day, The Offspring, Alkaline Trio, Good Charlotte, Teenage Bottlerocket. itp. Chcąc od zawsze grać w tym stylu - połączyliśmy brzmienie kalifornijskiego punka z polskimi tekstami inspirowanymi pozytywnymi odczuciami. Utwory pozbawione są smutnych refleksji na temat egzystencji, czy problemów politycznych.

Obecny skład funkcjonuje od października 2014 roku, co szybko zaowocowało nagraniem płyty pt. "Kierunek Kalifornia"." Zespół tworzą:Janek - wokal, gitara, Andrzej - wokal, perkusja, Grzesiu - bas, Przemek - gitara.

https://www.facebook.com/events/497783257056826/498114183690400/

BM / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galicja pub muzyczny" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galicja pub muzyczny

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galicja pub muzyczny" podaj