bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 27 października 2022
  • 31 października 2022
  • wyświetleń: 1846

Osiedle komunalne zostanie dokończone

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Nieruchomości w Bielsku-Białej" podaj

Bielscy urzędnicy nie kryją zadowolenia i ogłaszają, że podpisano umowę na mieszkania. Innymi słowy - konsorcjum dwóch firm z Żywca oraz z Sosnowca dokończy budowę osiedla komunalnego w Bielsku-Białej u zbiegu ul. Wapiennej i Ludwika Solskiego.

Reklama

Przypomnijmy, budowę osiedla komunalnego władze miasta zapowiadały już w 2017 roku. W tym roku rozpisano przetarg na wykonanie końcowych prac budowlanych owych mieszkań. Pierwsze złożone oferty przekraczały jednak budżet przeznaczony na tę inwestycję o 30 milionów złotych. O tej inwestycji pisaliśmy m.in. w tym artykule.

Teraz sytuacja się zmieniła. Udało się wyłonić wykonawcę dokończeniu budowy mieszkań dla bielszczan.

- Długo oczekiwana umowa, która rodziła się w bólach, w końcu stała się faktem. Prawdą jest, że po raz drugi podpisuję umowę z wykonawcą na budowę budynków komunalnych, ale mam nadzieję, że tym razem wszystko przebiegnie sprawnie, bez żadnych komplikacji. Myślę, że takiemu wykonawcy, z jakim podpisujemy umowę, inwestycja nie przyniesie żadnych niespodzianek. Jestem przekonany, że wszystko w umówionym terminie się zakończy - mówił zastępca prezydenta Bielska-Białej Piotr Kucia.

Jak podaje bielski Ratusz, plan zakłada powstanie sześciu budynków wielorodzinnych w układzie klatkowym z wbudowanymi garażami, w których łącznie znajdzie się 205 mieszkań oraz garaże i komórki lokatorskie. Mieszkania wyposażone we wszystkie niezbędne instalacje będą oddawane w stanie wykończonym. Ponadto w jednym budynku powstaną świetlica dla dzieci oraz klub seniora. Osiedle zostanie połączone komunikacyjnie z istniejącą siecią dróg poprzez dwa zjazdy na ul. Wapienną i Ludwika Solskiego.

Zagospodarowanie terenu obejmie m.in. budowę śmietników, murów oporowych, schodów terenowych, dwóch placów zabaw dla dzieci, boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej do gry w siatkówkę i koszykówkę, tereny do rekreacji i odpoczynku oraz zieleń.

Inwestor planuje, by inwestycja została oddana w ciągu 26 miesięcy od daty podpisania kontraktu. Osiedle powinno być gotowe na początku 2025 roku. Koszt inwestycji opiewa na ponad 91 milionów złotych.

raz / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Nieruchomości w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Nieruchomości w Bielsku-Białej" podaj