Reklama

Wiadomości

  • 25 sierpnia 2023
  • 27 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 11001

[FOTO] Perełka bialskiej architektury na sprzedaż. To jedna z atrakcji miasta

Jedna z kamienic przy placu Wolności w Bielsku-Białej - kamienica Michaela Neumanna z 1903 roku - zostałą wystawiona na sprzedaż. Jej cena to 8 000 000 złotych.

Kamienica Michaela Neumanna z 1903 roku · fot. krn.pl


Ogłoszenie pojawiło się w jednym z serwisów. Jak możemy przeczytać w ogłoszeniu, to jedna z pereł architektury Bielska-Białej, zaliczana do atrakcji "Małego Wiednia". Budynek ma 3 piętra i 1623 metry kwadratowe powierzchni użytkowej. Mieszczą się w nim lokale użytkowe, usługowe i edukacyjne.

Część lokali w nieruchomości posiada stałych najemców, a "lokalizacja oraz układ pomieszczeń stwarza wiele możliwości wykorzystania pozostałej części". Obiekt przeszedł generalny remont w 2006 roku. Kamienica posiada konstrukcję murowaną, drewniane okna, windę oraz wszystkie przyłącza teletechniczne.

Obiekt wystawiono na sprzedaż za 8 000 000 złotych.

Budynek został zbudowany w latach 1903 - 1904. Na stronie internetowej http://www.projektbb.pl możemy przeczytać, że budynek został wzniesiony dla Michaela Neumanna, jednego z najbogatszych mieszkańców Białej, właściciela młyna parowego.

- Projekt kamienicy wykonał urodzony w Jasienicy i prowadzący swoją pracownię w Wiedniu architekt Alexander Neumann. Ten sam architekt, pięć lat wcześniej zaprojektował inną z kamienic Neumanna, położoną przy ulicy 3 Maja 27. Nowo wzniesiony budynek podobnie jak kamienica przy ulicy 3 Maja posiadał zaokrąglone naroże, zwieńczone kopułą z neobarokowymi lukarnami - pisze autor bloga.

Warto dodać, że w kamienicy dawniej mieściła się ekskluzywna drogeria Franciszka Tanewskiego.

mp / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Nieruchomości w Bielsku-Białej" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Nieruchomości w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Nieruchomości w Bielsku-Białej" podaj