bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 14 grudnia 2020
  • 20 grudnia 2020
  • wyświetleń: 4004

Nazwał radną "diabłem wcielonym" - wniosek o ukaranie Jazowego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego" podaj

Do bielskiego magistratu trafiła petycja, w której autorzy wnoszą o "ukaranie radnego Rady Miejskiej w Bielsku-Białej, Krzysztofa Jazowego naganą oraz wprowadzenie zmian w Kodeksie etyki radnego Miasta Bielska-Białej". Chodzi o kontrowersyjną wypowiedź podczas dyskusji na temat Strajku Kobiet.

protest
Protest kobiet w Bielsku-Białej - 10.2020 · fot. ab / bielsko.info


"W czasie XXIV sesji Rady Miejskiej w Bielsku-Białej radny Platformy Obywatelskiej Krzysztof Jazowy zaatakował nestorkę bielskiego samorządu - radną II kadencji w latach 1994-1998, VII kadencji od 2015 do 2018 roku i obecnej VIII kadencji Barbarę Waluś z Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości. Radny Platformy pod adresem radnej Waluś stwierdził, że ma być "diabłem wcielonym" i stwierdził, że "jest opętana przez diabła'" - czytamy w uzasadnieniu wniosku podpisanego przez przewodniczącą Okręgu Bielskiego Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, radną Sejmiku Województwa Śląskiego V kadencji Monikę Sochę-Czyż .

Chodzi o sprawę z października, kiedy to na sesji rady doszło do gorącej dyskusji na temat Protestów Kobiet, o której pisaliśmy tutaj: www.bielsko.info/wiadomosci/25254-jest-pani-diablem-burzliwa-dyskusja-o-protestach-na-sesji-rm-bielsko-biala.

"To, że radny Jazowy ma inną opinię w sprawie nielegalnych manifestacji "lewicy", w czasie których atakowane są liczne kościoły, nie upoważnia go do kpin z teologii chrześcijańskiej oraz osób wierzących - czytamy w petycji. Zatem wnosimy, aby do Kodeksu etyki radnego Miasta Bielska-Białej wprowadzić zapis o dbałości o kulturę wypowiedzi oraz ataków na innych radnych "argumentum ad personam" oraz przeprowadzić wobec radnego Krzysztofa Jazowego pełne postępowanie zmierzające do ukarania go naganą za skandaliczny atak na radną Barbarę Waluś oraz publiczne ośmieszanie teologii chrześcijańskiej" - czytamy w dokumencie.

Do tej petycji radni Bielska-Białej jeszcze się nie ustosunkowali. Do sprawy będziemy wracać.

raz / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego" podaj