Zdrowie

  • 28 czerwca 2023
  • wyświetleń: 400

Emolienty dla dzieci i noworodków - wsparcie rozwijającej się skóry twojego dziecka?

Materiał partnera:

Każde dziecko rozwija się w bardzo szybkim - z perspektywy dorosłego - tempie. Wzrost młodego organizmu, choć szybki, nie jest niestety procesem pozbawionym niebezpieczeństw. Skóra noworodka i małego dziecka jest organem szczególnie narażonym na przeróżne problemy - od wysypek, przez wypryski, a nawet cięższe postaci zapaleń. Warto więc wspierać rozwój skóry dziecka, stosując emolienty dla dzieci i noworodków. Czym są emolienty, jak działają, dlaczego warto je stosować?

emolienty dla dzieci


Emolienty dla dzieci/niemowląt - czym są?Grupę dermokosmetyków (kosmetyki do stosowania na skórę/wspierających skórę) tworzą przeróżne substancje i preparaty. Między innymi emolienty dla dzieci i noworodków, których zastosowanie wykracza poza nawilżanie skóry. Oczywiście preparaty zwane emolientami odpowiadają za jej nawilżenie, ale ich pierwotnym zastosowaniem jest jej natłuszczenie.

Bariera lipidowa skóry noworodka lub nieco większego malucha nie jest w pełni wykształcona. Jest także podatna na wszelkiego rodzaju podrażnienia czy uszkodzenia. Warstewka lipidów - tłuszczy - służy skórze do tego, by powstrzymywać wszystko to, co nie powinno znaleźć się w organizmie dziecka. Brak tej warstewki to podrażnienia, a nawet zapalenia. Dlatego właśnie wspieranie młodej skóry emolientami jest bardzo dobrym i niezwykle efektywnym sposobem jej ochrony.

Poza natłuszczaniem i nawilżaniem skóry emolienty dla dzieci mają także inne zastosowania. Należy do nich między innymi:

  • dostarczanie składników odżywczych skórze malucha;
  • uelastycznianie skóry;
  • łagodzenie podrażnień;
  • przyspieszanie procesu gojenia się skóry;
  • ograniczanie zasięgu zapaleń;
  • niwelowanie swędzenia czy przesuszenia skóry;
  • działanie przeciwzapalne.


Emolienty dla niemowląt i dzieci działają więc wielokierunkowo. Chronią, odżywiają i pomagają w gojeniu skóry malucha. Wspierają jej rozwój na każdym etapie. Ale jaki emolient dla noworodka wybrać, by był odpowiedni w konkretnym przypadku?

emolienty dla dzieci


Emolienty dla dzieci i noworodków - jakie wybierać?Zapewne słyszałaś/słyszałeś, że jeszcze kilkanaście lat temu wybierano oliwki do kąpieli dla niemowląt w celu nawilżania ich skóry. Od tego rodzaju pielęgnacji odchodzi się na rzecz emolientów do kąpieli właśnie. Ten rodzaj emolientu stosowany w kąpieli zawiera wszelkie niezbędne substancje nawilżające i natłuszczające. Preparaty są bogate w kwasy omega (3, 6 oraz 9), dzięki czemu skóra malucha nie jest wysuszona i podrażniona po kąpieli.

Innym rodzajem emolientów są te, które zawierają w swoim składzie przeróżne witaminy, minerały i składniki naturalnego pochodzenia. Odżywiają młodą skórę, zapewniając jej optymalną dawkę substancji niezbędnych do jej rozwoju. Zapobiegają także powstawaniu stanów zapalnych, a w razie wystąpienia - ograniczają ich zakres i czas trwania, wspierając skórę podczas gojenia.

Ważną podgrupą emolientów dla dzieci i niemowląt jest ta reprezentowana przez preparaty dla osób dotkniętych problemami skórnymi. Na przykład atopowym zapaleniem skóry. Owe preparaty stosuje się nie tylko podczas kąpieli, ale w codziennej pielęgnacji. Najczęściej od dwóch do trzech razy dziennie - rano i wieczorem oraz w środkowej części dnia.

Emolienty dla dzieci i noworodków to niezastąpione kosmetyki, które zadbają o delikatną i wrażliwą skórę twojego malucha. Zapewniają nie tylko głębokie nawilżenie, ale przede wszystkim optymalne natłuszczenie. Na rynku znajdziesz różne rodzaje emolientów, w tym te do kąpieli, bogate w składniki naturalne oraz te skierowane dla maluszków borykających się z problemami skórnymi. Z pewnością znajdziesz preparat, który wspomoże skórę twojego dziecka zawsze wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba!