bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Zdrowie

  • 4 października 2021
  • 5 października 2021
  • wyświetleń: 3268

Miasto przejmie Szpital Wojewódzki? Zdecydowana odpowiedź UMWŚ

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego wystosował oświadczenie w związku ze słowami prezydenta Bielska-Białej, Jarosława Klimaszewskiego, które padły podczas wrześniowej sesji Rady Miejskiej. Samorządowiec stwierdził wtedy, że miasto jest chętne na przejęcie bielskiego Szpitala Wojewódzkiego, "jeśli byłaby taka wola".

szpital wojewódzki
Miasto przejmie Szpital Wojewódzki? Zdecydowana odpowiedź UMWŚ · fot. bielsko.info


Chodzi o wypowiedź prezydenta miasta, Jarosława Klimaszewskiego, w kontekście wystąpienia posła Przemysława Drabka na temat funkcjonowania Szpitala Miejskiego - Beskidzkiego Centrum Onkologii. - Placówka traci funkcjonalność w zakresie szpitala miejskiego, staje się wyspecjalizowanym szpitalem onkologicznym - stwierdził parlamentarzysta na wrześniowej sesji bielskiej Rady Miejskiej.

Odpowiedział mu prezydent Klimaszewski, który zwrócił uwagę m.in. na "słabe finansowanie izby przyjęć" i że każdy szpital w mieście ma innego właściciela. - Nieoficjalnie składam propozycję, jeśli byłaby taka wola, samorząd miejski przejąłby Szpital Wojewódzki. To byłoby dobre dla wszystkich - mówił samorządowiec.

Oświadczenie w sprawie wypowiedzi prezydenta Bielska-Białej, Jarosława Klimaszewskiego, wystosował Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Poniżej publikujemy jego pełną treść.

Oświadczenie w sprawie rzekomego przejęcia Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej przez Miasto Bielsko-Biała

Stanowczo dementuję informację o tym, że samorząd Bielska-Białej przejmie Szpital Wojewódzki w tym mieście. Nie było rozmów w tej sprawie. Nie było i nie ma takich planów. Słowa wypowiedziane przez Prezydenta Bielska-Białej tworzą zamieszanie.

Każda jednostka samorządowa powinna skupiać się na realizowaniu zadań w ramach określonych przepisów. W duchu odpowiedzialności przed mieszkańcami. Bielsko-Biała zarządza szpitalem miejskim, który ma swoje problemy i Prezydent Miasta powinien się skupić na tych zadaniach.

Ochrona zdrowia to dziś priorytet. Pandemia pokazała, na jakim jesteśmy etapie. Ile jest pracy przed nami, aby stale poprawiać jakość służby zdrowia. Władze województwa konsekwentnie inwestują w szpitale wojewódzkie, wspierają również szpitale powiatowe.

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej jest jednostką ochrony zdrowia samorządu województwa śląskiego. Ten stan się nie zmieni.

Zachęcam Prezydenta Bielska-Białej do skupienia się nad przygotowaniem podmiotów ochrony zdrowia w mieście do czwartej fali pandemii.

Sławomir Gruszka
Rzecznik prasowy
Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.